Pasy przy rondzie do poprawy? „Pieszy jest tam niewidoczny”

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Przejście dla pieszych na ul. Narutowicza tuż przy rondzie Solidarności jest do poprawy – tak uważają radni Michał Łucki i Robert Stępniewski, którzy napisali w tej sprawie interpelację. Chcieliby, aby zebra została przemalowana na biało-czerwono, a także doświetlona.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

W wyniku własnych obserwacji oraz rozmów z mieszkańcami wnioskujemy o przemalowanie istniejących już pasów przy ul. Narutowicza na biało-czerwone przejście dla pieszych oraz wykonanie dodatkowego oświetlenia punktowego samego przejścia, gdyż jest ono zbyt mało widoczne – napisali w interpelacji radni Michał Łucki i Robert Stępniewski.

Jak mówią, obecne przejście stanowi realne zagrożenie dla pieszego, który również jest „niewidoczny” ze względu na to, iż jest zasłaniany przez samochody stojące na parkingu tuż obok przejścia. Biało-czerwone przejście ich zdaniem ma być bardziej widoczne przez kierowców i tym samym zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Dodatkowo wnioskujemy o montaż słupków wzdłuż ulicy, przed przejściem dla pieszych. Ich zamontowanie pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo osób przechodzących przez to przejście – komentują radni Łucki i Stępniewski.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: