reklama
reklama

Patriotyczna Majówka w Kutnie. Dwa dni biało-czerwonych obchodów i atrakcji

Kutno przygotowuje się do obchodów Patriotycznej Majówki 2025. Przez dwa dni, 2 i 3 maja, miasto stanie się centrum biało-czerwonych wydarzeń, w których nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku.

- R E K L A M A -

2 maja – Dzień Flagi

Obchody rozpocznie quiz patriotyczny, który odbędzie się o godz. 11:00 w namiocie Hufca ZHP Kutno na placu Piłsudskiego. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć biało-czerwone flagi na drzewcu.

O godz. 12:00 nastąpi oficjalne podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego. Następnie, między 12:15 a 12:45, uczestnicy wezmą udział w widowiskowym przemarszu ze 100-metrową flagą narodową. Trasa będzie wieść z placu Piłsudskiego na plac Wolności i z powrotem.

- R E K L A M A -

Tego dnia nie zabraknie sportowych emocji. O godz. 13:00 w Parku Traugutta rozpocznie się „Bieg ku Biało-Czerwonej 2025”, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja

Obchody rozpocznie uroczysta msza święta za Ojczyznę o godz. 10:00 w kościele pw. św. Wawrzyńca. Wezmą w niej udział Pododdział Honorowy ZHP Hufiec Kutno, Orkiestra OSP Kutno oraz poczty sztandarowe.

- R E K L A M A -

Od godz. 10:00 do 14:00 w Parku Traugutta odbywać się będzie Patriotyczny Piknik Rodzinny połączony z Kutnowskim Piknikiem Organizacji Pozarządowych. Tam swoje przemówienie będzie miał prezydent Kutna Mariusz Sikora, uczniowie szkół zaprezentują piękne tańce narodowe, a Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej wprowadzi uczestników w ludowy klimat.

Ponadto organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dodatkowych, w tym występ Orkiestry Dętej OSP Kutno, konkursy rodzinne, warsztaty organizacji pozarządowych, strefę zabaw i sportu, a także specjalne stoiska gastronomiczne oraz darmowe dmuchańce.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: