Patriotyczne obchody w Głogowcu. Modlili się za ojczyznę i pokój na świecie [ZDJĘCIA]

Dziś w Głogowcu odbyły się obchody 83. rocznicy agresji Rosji Sowieckiej na Polskę. Uczestnicy uroczystości modlili się za pokój na świecie, a także złożyli kwiaty.

- R E K L A M A -

Nawiązując do tradycji „Solidarności” w każdą trzecią niedzielę miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej, Pani Ziemi Kutnowskiej w Głogowcu o godzinie 12:00 odprawiane są Msze Święte za ojczyznę i pokój.

– Wznowiliśmy takie uroczystości po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej. Wierni powiatu kutnowskiego postanowili w tym trudnym czasie powrócić do tradycji „Solidarności” z czasów stanu wojennego i modlić się do Pana Boga w intencji Ojczyzny dodając intencję pokoju światowego. Pierwsza uroczysta msza odbyła się w 20 marca, a dziś w tych intencjach odbyła się po raz siódmy – komentuje poseł Tadeusz Woźniak, współorganizator wydarzenia.

- R E K L A M A -

Udział we wspólnej modlitwie wzięli liczni goście, w tym przedstawiciele parlamentu, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, działacze związków zawodowych, partii politycznych i organizacji społecznych oraz wierni z kilku różnych powiatów.

Uczestnicy wydarzenia po uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie przemaszerowali na cmentarz parafialny w Głogowcu, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem zamordowanych w Katyniu.

- R E K L A M A -

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: