Patriotyczne obchody w Głogowcu. Odsłonięto pamiątkową tablicę [ZDJĘCIA]

Dziś w Głogowcu w gminie Kutno odbyły się kolejne uroczystości związane z obchodami 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Jednym z punktów uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

- R E K L A M A -

Od początku roku w gminie Kutno trwają huczne obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego. W niedzielę 22 stycznia 2023 w Głogowcu miejsce miały kolejne wydarzenia.

O 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Głogowcu rozpoczęła się msza święta w intencji poległych powstańców styczniowych. Po mszy zgromadzeni wzięli udział w koncercie młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Reymonta w Gołębiewku oraz Orkiestry Gminy Kutno.

- R E K L A M A -

Następnie Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska wraz z Proboszczem Parafii w Głogowcu księdzem Piotrem Kalisiakiem dokonali odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej ks. Józefa Siekierzyńskiego – proboszcza parafii w Głogowcu w latach 1904-1912.

Na zakończenie delegacje przybyłe na uroczystości złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod zbiorową mogiłą powstańców styczniowych na cmentarzu przykościelnym w Głogowcu.

Zobaczcie zdjęcia z Głogowca:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: