reklama

Patriotyczne uroczystości w Orłowie. Poświęcono odnowioną mogiłę i odsłonięto tablicę – ZDJĘCIA

W sobotę 18 listopada odbyły się uroczystości związane z poświęceniem odnowionej mogiły żołnierskiej na cmentarzu w Orłowie oraz nadaniem imienia Wielkopolskiej Brygady Kawalerii dla Mostu na rzece Bzurze w Orłowie.

- R E K L A M A -

Obecni na uroczystości byli: Przemysław Błaszczyk Senator RP, Piotr Polak Poseł na Sejm RP, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Marek Drabik Radny Rady Powiatu Kutnowskiego, Józef Ignaczewski Wójt Gminy Bedlno, a także przedstawiciele Województwa Łódzkiego.

Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu w Orłowie, gdzie poświęcona została mogiła zbiorowa Żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 roku. Następnie odsłonięto tablicę i nadano imię Wielkopolskiej Brygady Kawalerii dla Mostu na rzece Bzurze w Orłowie.

- R E K L A M A -

Imię nadane mostu jest związane z wydarzeniami podczas których Wielkopolska Brygada Kawalerii skutecznie zabezpieczyła wszystkie przeprawy mostowe na Bzurze, na odcinku Łęczyca-Sobota. Most w Orłowie był centralnym miejscem. Dwie tablice ustawione na przyczółkach mostowych sfinansowane zostały przez Powiat Kutnowski. Organizatorami uroczystości byli Powiat Kutnowski oraz Gmina Bedlno. Na zakończenie przygotowana była żołnierska grochówka dla każdego przybyłego na uroczystości.

Zdjęcia: Powiat Kutnowski/Krzysztof Gawryszczak/GOK Bedlno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: