reklama
reklama

Patriotycznie i na sportowo. W Kutnie pobiegli „Ku Biało-Czerwonej” [ZDJĘCIA]

Kutnianie i mieszkańcy regionu w ramach Patriotycznej Majówki wzięli dziś udział w biegu "Ku Biało-Czerwonej". Wydarzenie zostało tradycyjnie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Bieg swój start miał na Placu Piłsudskiego. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe białe i czerwone koszulki, co podkreślało patriotyczny charakter imprezy. Po symbolicznym wystrzale w wykonaniu prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego biegacze pobiegli na dystansie około 1,5 kilometra. Trasa wiodła przez ul. Witosa, a następnie wokół Parku Traugutta, między innymi przy SP nr 2 w Kutnie czy Kutnowskim Domu Kultury.

- R E K L A M A -

Po biegu uczestnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie, a prezydent Kutna Zbigniew Burzyński wraz z dyrektorem MOSiR Pawłem Ślęzakiem zaprosili wszystkich na mały poczęstunek z grilla, podczas którego grała orkiestra dęta z Konina.

– Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień świętując razem z nami. Były tam osoby w różnym wieku. Nie brakowało też całych rodzin zarówno z Kutna jak i okolic. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w takim samym, a może jeszcze większym składzie – komentuje Paweł Ślęzak, dyrektor MOSiR.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: