Wiadomości KutnoRegionPatriotycznie w Leszczynku. Uroczyste obchody Święta Niepodległości (ZDJĘCIA)

Patriotycznie w Leszczynku. Uroczyste obchody Święta Niepodległości (ZDJĘCIA)

Gmina Kutno po raz kolejny przygotowała patriotyczne wydarzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W Leszczynku były między innymi wystawa oraz występy dzieci i młodzieży.

- Reklama -

11 listopada w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku z okazji Narodowego Święta Niepodległości nie brakowało patriotycznych wydarzeń. Gminne obchody rozpoczęły się o godzinie 16.00 – można było wziąć udział w warsztatach artystycznych, kiermaszu rękodzieła, wystawie książek patriotycznych, a także obejrzeć wystawę „Polskie drogi do Niepodległości” przygotowaną przez Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37.

- Reklama -

Później w sali CKGK licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać pięknych występów dzieci z regionu. Wyjątkowy, patriotyczny program słowno—muzyczny został przez uczniów szkół podstawowych z Byszewa, Gołębiewka, Strzegocina i Wroczyn oraz Zespół Pieśni i Tańca „Leszczynki”.

Po części artystycznej, zgromadzeni w Leszczynku przespacerowali się przy blasku pochodni, a później wzięli udział w patriotycznym ognisku.

- Reklama -

— „Niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze”. Te słowa wypowiedział Marszałek Józef Piłsudski, Honorowy Obywatel Gminy Kutno. Spotkaliśmy się w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku na obchodach Narodowego Święta Niepodległości, aby przypomnieć sobie bohaterów z gminy Kutno z czasu walk o wolność naszej Ojczyzny. To Święto radości i dumy z faktu bycia Polakiem. Dziękuję Państwu za obecność — komentuje Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

(Zdjęcia: CKGK w Leszczynku, FB/Wójt Justyna Jasińska)

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: