reklama

Patriotycznie w szkole w Strzegocinie. Za nami wyjątkowa wieczornica (ZDJĘCIA)

W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie w środę odbyła się wyjątkowa patriotyczna wieczornica. Miało to związek ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości.

- R E K L A M A -

„Płomień rozgryzie malowane dzieje, Skarby mieczowi spustoszą złodzieje, Pieśń ujdzie cało” — ta myśl Adama Mickiewicza zawarta w „Konradzie Wallenrodzie”, powieści historycznej z dziejów litewskich i pruskich, była motywem przewodnim środowego spotkania w szkole w Strzegocinie.

Na patriotycznej wieczornicy zebrali się uczniowie SP im. K. Makuszyńskiego, a także ich rodzicie oraz pracownicy szkoły. Obecna była także między innymi wójt gminy Kutno Justyna Jasińska. Wszyscy uczestnicy wydarzenia śpiewali patriotyczne piosenki, nie zabrakło także hymnu Polski.

- R E K L A M A -

Uczestnicy wieczornicy otrzymali specjalne, pamiątkowe biało-czerwone kotyliony.

To niejedyne patriotyczne wydarzenie w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Dziś, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, podobnie jak w ubiegłym latach uczniowie wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11.11, dzieci z przedszkola i szkoły odśpiewały Hymn Polski — Mazurek Dąbrowskiego.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: