Paulina Matysiak będzie startowała do Sejmu. Mamy potwierdzenie

We wtorek ogłoszona została data wyborów parlamentarnych, wystartowała kampania wyborcza i ruszyła giełda nazwisk. Poznaliśmy już pierwszego polityka z naszego miasta, który potwierdził swój start w jesiennych wyborach. To Paulina Matysiak z Lewicy.

- R E K L A M A -

Posłanka Paulina Matysiak o swoim starcie w jesiennych wyborach poinformowała odpisując na jeden z wpisów w serwisie X (wcześniej Twitter). Zapytaliśmy samą zainteresowaną o komentarz w tej sprawie.

– Tak, wyborcy Lewicy w Kutnie i okolicy, jak i całym okręgu nr 11 obejmującym dwanaście powiatów, będą mogli w najbliższych wyborach parlamentarnych zagłosować na mnie – powiedziała w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl posłanka Paulina Matysiak.

- R E K L A M A -

Paulina Matysiak w 2019 roku była „jedynką” Lewicy w naszym okręgu i zdobyła 16 757 głosów, co dało jej mandat poselski. W kuluarach mówi się, że kutnianka jesienią tego roku ponownie będzie „jedynką” na liście Lewicy.

Wybory parlamentarne 15 października – ruszyła kampania wyborcza

Przypomnijmy, wybory parlamentarne odbędą się 15 października 2023 roku.

- R E K L A M A -

Do 28 sierpnia Państwowa Komisja Wyborcza musi zostać zawiadomiona o utworzeniu komitetu wyborczego, komitetu wyborczego wyborców lub koalicyjnego komitetu wyborczego. Z kolei do 6 września 2023 do godziny 16.00 zgłoszone muszą zostać listy kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów.

Kampania wyborcza zakończy się o godzinie 24.00 13 października 2023 roku. W dniu 15 października w godzinach 7.00 – 21.00 odbywać będzie się głosowanie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: