reklama

Pensjonariusze hospicjum i DPS otrzymali świąteczne paczki. Finał pięknej akcji Martyny Stasiak (ZDJĘCIA/WIDEO)

Dziś finał pięknej akcji zapoczątkowanej przez Martynę Stasiak, asystentkę posłanki Agnieszki Hanajczyk. Tuż przed świętami prezenty otrzymają pensjonariusze Kutnowskiego Hospicjum oraz Domu Pomocy Społecznej.

Przed Hospicjum Kutnowskim odbył się briefing prasowy poświęcony tej akcji. Z dziennikarzami spotkała się posłanka KO Agnieszka Hanajczyk i jej asystentka Martyna Stasiak.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, w sieci pojawiły się zdjęcia ponad 60 listów napisanych przez pensjonariuszy i już w ciągu czterech godzin wszystkie z nich zostały zarezerwowane przez mieszkańców Kutna i okolic. Paczki były zbierane w wielu punktach w regionie i dziś trafią do potrzebujących.

– Jesteśmy w Kutnie, w mieście znanym z wielkich, gorących serc, z cudownych mikołajów. Dziś ich dyrygentem i prezesem jest Martyna Stasiak. Ja przed chwileczką wnosiłam te paczki, są wielkie i ciężkie, są piękne, kolorowe. Widać, że każdy, kto chciał zostać mikołajem akcji organizowanej już po raz drugi przez Martynę, dołożył ogromnego serca, żeby już sam widok tych paczek sprawił ogromną radość – mówiła posłanka Agnieszka Hanajczyk.

- R E K L A M A -

Martyna Stasiak dziękowała wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w akcję. Jak mówi, zainteresowanie przerosło jej najśmielsze oczekiwania.

– Wystarczy chęć dobrych mieszkańców, bo tak naprawdę to ich zasługa, ale w tym roku do tej akcji przyłączyli się także inni mieszkańcy, nie tylko z Kutna, ale również z m.in. Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego czy Zgierza. Chciałabym bardzo serdecznie wszystkim za to podziękować, zarówno za same paczki jak i za uśmiechy towarzyszące podczas przekazywania prezentów, za dobre słowo, bo to dla mnie bardzo ważne – mówiła Martyna Stasiak, pomysłodawczyni

- R E K L A M A -

W tamtym roku paczki trafiły tylko do DPS na Krzywoustego, a w tym roku poza Domem Pomocy Społecznej, paczki trafią również tutaj do Hospicjum Kutnowskiego.

– W ostatnim czasie to hospicjum dostało nagrodę, ma bardzo dobrą opinię i bardzo im za to dziękujemy. Jeśli chodzi o sama akcję, to z powodu pandemii nie było łatwo. Punkty zbiórek były rozlokowane w Kutnie, ale nie tylko. Włączyli się praktycznie mieszkańcy z całego województwa łódzkiego, co widać, bo paczki są ogromne, bardzo ciężkie. Akcja przerosła moje oczekiwania i jestem wdzięczna wszystkim mieszkańcom Kutna i nie tylko – dodawała M. Stasiak.

Więcej o akcji dowiedziecie się z poniższego wideo:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: