PanoramaKutna.plKutnoPięćdziesiąt lat jak jeden dzień! Piękny jubileusz Państwa Straszyńskich (ZDJĘCIA)

Pięćdziesiąt lat jak jeden dzień! Piękny jubileusz Państwa Straszyńskich (ZDJĘCIA)

Państwo Hieronima i Tadeusz Straszyńscy obchodzili w sobotę 22 sierpnia jubileusz Złotych Godów. Dzień 22 sierpnia jest dla dostojnych Jubilatów datą wręcz symboliczną. Nie tylko 50 lat wcześniej wzięli ślub, ale także Pan Tadeusz obchodzi w tym dniu swoje urodziny, dzięki czemu Jubileusz Złotych Godów zyskał szczególny charakter.

Pani Hieronima i Pan Tadeusz pobrali się 22 sierpnia 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dąbrowicach. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Szanownych Jubilatów Medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie.

-

W słowach skierowanych do Jubilatów Złotych Godów Prezydent Burzyński pogratulował wspólnie spędzonych lat oraz podziękował za zaangażowanie w życie społeczno-kulturalne miasta.

Pani Hieronima pracowała w Gminnej Spółdzielni w Dąbrowicach, a następnie w Gminnej Spółdzielni w Kutnie. To osoba kochająca muzykę i śpiew, która z zaangażowaniem uczestniczy w występach wokalnych Stowarzyszenia „Złoty Wiek” w Kutnie. Pan Tadeusz to emerytowany pracownik Fabryki Maszyn Rolniczych „KRAJ”, prezes Wielobranżowej Spółdzielni Pracy Kutno oraz pełnomocnik zarządu w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowo-Usługowym „ROLMASZ”. Obecnie pasją Pani Hieronimy jest gotowanie, a Pan Tadeusz wolne chwile spędza na wędkowaniu i majsterkowaniu.

-

Państwo Straszyńscy są szczęśliwymi dziadkami: Aleksandry, Bartosza, Michała i Michaliny, którym chętnie poświęcają każdą wolną chwilę. Wdzięczni są im za to dwaj synowie Piotr i Tomasz wraz z żonami Agatą i Ewą.

-

Jaka jest recepta na długi i szczęśliwy związek: przede wszystkim miłość. Jak stwierdzili Jubilaci nigdy nie brakowało im miłości do siebie nawzajem i do rodziny.

„Dzięki miłości 50 lat minęło nam w szczęściu jak jeden dzień” – dodaje Pani Hieronima.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje!

źródło: UM Kutno


-

Nie przegap: