reklama

Piękna świąteczna tradycja w Dąbrowicach. Po raz kolejny spotkali się na wigilii – ZDJĘCIA

Od 9 lat mieszkańcy gminy Dąbrowice spotykają się na gminnej wigilii, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Nie inaczej było w tym roku.

- R E K L A M A -

Na uroczystości obecni byli między innymi Marek Matuszewski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Zbigniew Linkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Dorota Dąbrowska – Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowice, Tomasz Walczewski –Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Jolanta Skowrońska – Skarbnik Powiatu Kutnowskiego, Krzysztof Danecki – Prezes Stoarzyszenia Inicjatyw Społecznych ,,Szansa” oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Dąbrowice.

,,Cieszę się, że mogę podzielić się z Wami wspaniałymi nowinami. Przedszkole w Zespole Szkół w Dąbrowicach otrzymało aż 792 000 zł z projektu ,,Przedszkolaki z technologią na TY!”. To niesamowita pomoc, która pozwoli na dalszy rozwój i tworzenie jeszcze lepszych warunków dla naszych najmłodszych mieszkańców. Łączna wartość tego projektu stanowi 880 000 zł. To naprawdę magiczny prezent na tę wyjątkową Wigilię!” – mówi Zbigniew Linkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego

- R E K L A M A -

,,Wigilia to nie tylko czas tradycji, ale przede wszystkim moment, który przypomina nam, jak ważne są relacje i wspólne przeżycia. Gdy zbieramy się w naszych domach, czujemy, że każdy detal jest starannie przemyślany, aby stworzyć wyjątkową atmosferę. To nie tylko choinka, pięknie nakryty stół czy aromatyczne potrawy – to chwile dzielone z bliskimi, które sprawiają, że ta chwila staje się niezapomniana” – mówi Dorota Dąbrowska, Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowice.

,,Wigilia w Dąbrowicach to czas, kiedy czujemy się jak jedna wielka rodzina. Mieszkańcy Miasta i Gminy Dąbrowice zbierają się razem, aby świętować, dzielić się opłatkiem i cieszyć się wspólnym czasem. To taki moment, kiedy wszyscy stajemy się bliżsi sobie” – mówi Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicach przygotowały również uroczystą inscenizację przyjścia na świat Jezusa w stajence oraz śpiewały kolędy i pastorałki, tworząc niezapomnianą atmosferę podczas tegorocznej Wigilii w Dąbrowicach. Występ został przeprowadzony przy oprawie Aleksandry Kołodziejskiej – opiekunki dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicach.

Dodatkowo, Krzysztof Danecki – Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Szansa”, odczytał pismo święte, po czym Dorota Dąbrowska, Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowice rozdała opłatek, a następnie wszyscy obecni radośnie dzielili się nim między sobą. Nie zabrakło również 12 tradycyjnych potraw wigilijnych.

W organizację spotkania wigilijnego włączyły się między innymi KGW „Dąbrówka” Witawa, KGW Wsi Mariopol-Rozopol, KGW w Babach, KGW Augustopol, KGW Klub Kobiet Aktywnych z Dąbrowic, KGW Dąbrowice, KGW Liliopol, KGW Ostrówki, KGW Zgórze, Dyrektor Mirosława Wolska i pracownicy ZS w Dąbrowicach, Dyrektor Dąbrowickiego Centrum Kultury Michał Bińkowski, druhowie OSP Dąbrowice i OSP Ostrówki, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych Szansa w Dąbrowicach oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Dąbrowicach.

,,Bez Państwa wsparcia i zaangażowania organizacja tegorocznego spotkania byłaby niemożliwa. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Wszystkim Państwu, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na uroczystość serdecznie dziękuję życząc zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w miłej i rodzinnej atmosferze” – mówi Dorota Dąbrowska, Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowice.

(Źródło: Powiat Kutnowski/Miasto i Gmina Dąbrowice)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: