reklama

Piękny jubileusz w gminie Krzyżanów. „Siemienice” świętowały 60-lecie działalności! [ZDJĘCIA]

28 maja wyjątkową okazję do świętowania miał Zespół Śpiewaczy „Siemienice”. Członkinie „Siemienic” obchodziły bowiem 60-lecie działalności artystycznej.

- R E K L A M A -

Ta niedziela należała do Diamentowych Jubilatek z gminy Krzyżanów. Była okazją do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego Zespołu, gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej.

Obchody Jubileuszu zainaugurowała Msza Święta odprawiona przez biskupa łowickiego Wojciecha Osiala, w asyście księdza proboszcza Piotra Gumołowskiego parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Łękach Kościelnych.

- R E K L A M A -

Następnie przyszedł czas na życzenia i gratulacje ze strony zaproszonych gości: wójta Gminy Krzyżanów Tomasza Jakubowskiego, posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka, przewodniczącego Rady Gminy Krzyżanów Wiesława Czekaja, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Justyny Ozdowskiej oraz prezesa Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Gminy Krzyżanów Zygmunta Jasińskiego, Druhów OSP Siemienice, Zespołów: „Kaszewianki”, „Krzyżanówek” i „Rustowianki”.

Diamentowym Jubilatkom życzono dobrego zdrowia, pomyślności, wytrwałości w krzewieniu kultury, kierując w ich stronę zasłużone słowa uznania i podziwu.

- R E K L A M A -

Siemieniczanki podczas koncertu zaprezentowały swój dorobek artystyczny, wraz z przypomnieniem historii zespołu, występujących w nim członkiń, występów i związanych nimi anegdot.

60 lat działalności Zespołu „Siemienic” to bezustanna pielęgnacja i ochrona polskiego folkloru, występy na regionalnych i ogólnopolskich przeglądach oraz festiwalach.

Członkinie „Siemienic” zadbały nie tylko o znakomitą oprawę swojego święta, ale także o podniebienia wszystkich przybyłych, na których czekało domowe ciasto i grochówka. Całość uroczystości zwieńczyła potańcówka w plenerze, na której bawiono się do późnych godzin wieczornych.

Dziękując Wam dostojne Jubilatki za całokształt dotychczasowej pracy artystycznej i społecznej, upowszechniający rozwój kultury, życzymy aby Wasz zapał i motywacja nadal trwały i umacniały się przez kolejne takie jubileusze.

Panie występują w składzie: kierownik Krystyna Kacprzak, Halina Domańska, Angelika Gierańczyk, Henryka Gierańczyk, Weronika Gierańczyk, Anna Kołowacik, Martyna Matusiak, Monika Pomianowska, Jolanta Polańska, Beata Sęczkowska, Grażyna Tybura, Milena Tybura, Mirosława Woźniak.

Instruktor muzyki/akordeonista Konrad Orlikowski.

(Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzyżanowie)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: