reklama

Pielgrzymi przeszli przez Kutno. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci [ZDJĘCIA]

Przez Kutno przeszli dziś uczestnicy 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Nad bezpieczeństwem pątników czuwali policjanci z kutnowskiej drogówki.

- R E K L A M A -

Po dwóch latach przerwy obserwujemy powrót do tradycyjnego pielgrzymowania. I na przykład 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej będzie szła przez 9 dni, w 11 grupach, pod wodzą księży przewodników grup, a pieczę nad całością już po raz dziesiąty sprawuje ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik

„Dziękuję wszystkim księżom a także tym, którzy te pielgrzymkę tworzą. Znów jak kiedyś włączamy się w polską „sieć pielgrzymią”. Na Jasną Górę wierni z różnych stron Polski idą pieszo, biegną, jadą na rowerach, na rolkach czy konno. Pątnicy płoccy ruszają pieszo, ale także na rowerach.” – czytamy na stronie pielgrzymki.

- R E K L A M A -

Pątnicy z Diecezji Płockiej wyruszyli w sobotę 6 sierpnia w kierunku Gostynina i zakończyli dzień Apelem Jasnogórskim w Sokołowie. Dziś, w niedzielę 7 sierpnia, około godziny 14 pojawili się w Kutnie i policjanci zabezpieczali ich przejście między innymi przez DK92 w kierunku Woźniakowa.

„Ruszacie na pielgrzymkę, bo chcecie oderwać się od codzienności i by pewne sprawy przemyśleć. Pątnicza wędrówka jest okazją rachunku sumienia i poprawy życia. Pielgrzymka, ta szczególna wspólnota ducha, wspólnota wiary i wspólnota radości, to znak świętego, katolickiego i apostolskiego Kościoła” – komentują przedstawiciele Diecezji Płockiej.

Zobaczcie zdjęcia z wizyty pielgrzymów w Kutnie:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: