reklama
reklama

Pierwsi uchodźcy z Ukrainy docierają do Kutna. Miasto przygotowało im lokale [ZDJĘCIA]

Dziś do Kutna docierają pierwsze rodziny z Ukrainy, które potrzebują pomocy. Władze Kutna zapewnią im dach nad głową i najpotrzebniejsze rzeczy pierwszego użytku.

– Szanowni Państwo, dziękujemy za wszelkie sygnały wsparcia dla obywateli Ukrainy, które do nas docierają. Z inicjatywą organizacji zbiórek najpotrzebniejszych artykułów, lekarstw wystąpiły osoby prywatne, jak i kutnowskie stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. To bardzo budujące, że w obliczu tych tragicznych wydarzeń potrafimy być pomocni i solidarni – podkreśla prezydent Zbigniew Burzyński

- R E K L A M A -

– Przed nami obecnie najważniejsze zadanie, aby oferowaną przez Państwa pomoc maksymalnie wykorzystać. Współpraca w tym zakresie jest bardzo istotna. Na bieżąco będziemy reagować i koordynować działaniamipodsumowuje prezydent Burzyński

W kwestii zapewnienia zakwaterowania dla obywateli Ukrainy miasto Kutno przygotowuje tymczasowe lokale mieszkalne w ramach gminnych zasobów.

- R E K L A M A -

– Już dziś spodziewamy się dotarcia do Kutna kilku rodzin, głównie matek z dziećmi. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wyposażają lokale w niezbędne artykuły spożywcze i środki higieniczne, organizują również ciepłe posiłki dla przyjętych uchodźców – mówi Joanna Brylska, kierownik biura prasowego w Kutnie.

– Ostatnia rodzina, kobieta z dziećmi dotrze dziś o 23.00 – dodaje J. Brylska.

(Urząd Miasta Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: