reklama

Pierwsze ligowe zwycięstwo KS-u Kutno pod wodzą nowego trenera

KS Kutno w miniony weekend wygrał pierwszy ligowy mecz pod wodzą nowego trenera Jana Ciosa. Kutnianie pokonali na własnym boisku wyżej notowaną Ceramikę Opoczno 2-1.

- R E K L A M A -

Na początku października w KS-ie nastąpiły duże zmiany i nowym szkoleniowcem IV-ligowej drużyny został Jan Cios. Trener w debiucie wygrał w Pucharze Polski z Sokołem Aleksandrów Łódzki 2-0, ale w pierwszym ligowym meczu przegrał na wyjeździe 0-2 ze Zrywem Wygoda.

Okazja na rehabilitację przed własną publicznością nadeszła w minioną sobotę, gdy do Kutna przyjechała Ceramika Opoczno. Przed tą kolejką popularna „Cera” zajmowała wysokie 4. miejsce i na papierze wydawało się, że jest faworytem spotkania w Kutnie. Pierwsza połowa potwierdziła te przypuszczenia, bo przyjezdni po golu Jakuba Dąbrowskiego z 27. minuty prowadzili 1-0.

- R E K L A M A -

Po zmianie stron podopieczni Jana Ciosa pokazali jednak, że nie zamierzają łatwo sprzedać skóry. W 62. minucie kutnowscy kibice mieli pierwsze powody do radości, bowiem do wyrównania doprowadził Bartosz Frątczak.

Trener KS-u Jan Cios nie krył radości (fot. Ania Krawczyk)

Kutnianie dziesięć minut później poszli za ciosem i w 72. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 2-1 dla gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Marcin Kacela. Do ostatnich minut KS nie wypuścił już zwycięstwa z rąk i zainkasował trzy punkty, jakże ważne w kontekscie wędrówki w górę tabeli Betcris IV ligi.

- R E K L A M A -

Po rozegraniu 13 spotkań KS ma na koncie 13 punktów i zajmuje piąte miejsce od końca. Teraz ekipa prowadzona przez Jana Ciosa zmierzy się na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków (28 października, godz. 15:00).

KS Kutno 2-1 Ceramika Opoczno
0-1 27. Ceramika
1-1 62. Bartosz Frątczak
2-1 72. Marcin Kacela

KS Kutno: Sokołowicz – Pęgowski, Sokolnicki, Głowiński (84. Kozanecki), Kacela, Bujalski, Starczewski (84. Gontarek), Maryniak (82. Felczak), Frątczak, Gibulski, Kasperkiewicz;

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: