Pijani kierowcy i piraci drogowi w rękach policji. Podsumowanie akcji „Wszystkich Świętych”

Zakończyły się działania związane z policyjną akcją „Wszystkich Świętych”. Przez sześć dni mundurowi dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych.

— Policjanci sprawdzali między innymi stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pierwszego listopada kiedy ruch był znacznie większy na drogach odnotowaliśmy tylko 1 kolizję drogową. Natomiast przez cały okres trwania działań doszło do 16 zdarzeń drogowych, w których cztery osoby zostały ranne — podsumowuje komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjanci z kutnowskiej komendy przez sześć dni czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

Podczas działań na kutnowskich drogach odnotowano 16 zdarzeń drogowych, w których 4 osoby zostały ranne. To jest o 4 zdarzenia drogowe mniej niż w zeszłym roku. Policjanci ujawnili 58 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Dwóch z nich przekroczyło prędkość powyżej 50km/h w terenie zabudowanym i straciło prawo jazdy. Przebadanych zostało ponad 260 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Siedmiu z nich odważyło się na jazdę samochodem na tak zwanym podwójnym gazie.

Ruch w okolicy cmentarzy był umiarkowany, największe jego natężenie przypadło oczywiście w dzień Wszystkich Świętych. Dało się jednak zauważyć, że wizyty na grobach zostały rozłożone na kilka dni, co przełożyło się na porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dniu 1 listopada, bowiem tego dnia odnotowaliśmy tylko jedną kolizję drogową.

— Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo — mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)

Policyjna akcja „Wszystkich Świętych 2022”. (fot. KPP Kutno)
Policyjna akcja „Wszystkich Świętych 2022”. (fot. KPP Kutno)

Policyjna akcja „Wszystkich Świętych 2022”. (fot. KPP Kutno)
Policyjna akcja „Wszystkich Świętych 2022”. (fot. KPP Kutno)

Nie przegap: