reklama

Pijany 71-latek przewrócił się na motorowerze. Miał ponad 2 promile

71-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego odpowie za jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przewrócił się na jezdni. Senior miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- R E K L A M A -

― W Dniu Wszystkich Świętych o godzinie 15 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Szewce Owsiane przewrócił się mężczyzna jadący motorowerem. Policjanci potwierdzili to zdarzenie. Okazało się, że 71-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego przewrócił się na jezdnię ― mówi mł. asp. Daria Olczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjanci zbadali stan trzeźwości seniora. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

- R E K L A M A -

Pijani kierujący to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Pomimo wielu apeli i kampanii, na drogach naszego powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: