reklama

Pijany kierowca chciał przekupić policjantów. Oferował im… 150 euro

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi pijanemu kierowcy dacii, który w zamian za odstąpienie od czynności prawnych chciał dać policjantom 150 Euro łapówki. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. A to wszystko dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców Kutna.

- R E K L A M A -

14 października 2023 roku w godzinach wieczornych dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierującego poruszającego się ulicami Kutna. Mężczyzna, który jechał za dacią logan nabrał podejrzeń, że kierujący autem mężczyzna może być nietrzeźwy, wskazywał na to styl jego jazdy. Świadek o swoich obawach zawiadomił policję, a sam pojechał za dacią i ujął kierującego nim mężczyznę na ulicy Wschodniej w Kutnie.

― Po chwili na miejsce przyjechali policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy pojazdu. 54―latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że wypił napój wysokoprocentowy i wsiadł za kierownicę. W trakcie interwencji 54―latek zaproponował mundurowym 150 Euro łapówki za odstąpienie od czynności prawnych i niezatrzymywanie mu prawa jazdy ― mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: