Wiadomości KutnoNa sygnalePijany kierowca rozbił auto na drzewie. Miał prawie 4 promile!

Pijany kierowca rozbił auto na drzewie. Miał prawie 4 promile!

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 25-latek, który wsiadł za kierownicę mając 3,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania a teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 7 grudnia 2021 roku po godzinie 12.00. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zawady, gdzie kierujący był pod wpływem alkoholu.

- Reklama -

„Policjanci na miejscu ustalili, że 25-latek z powiatu łowickiego jadąc volkswagenem w kierunku miejscowości Zawady stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Gdy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego okazało się, że ma 3,9 promila w organizmie” – komentuje kom.Urszula Szymczak z łowickiej policji.

- Reklama -

25-letni mieszkaniec powiatu łowickiego stracił uprawnienia do kierowania pojazdem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności

„Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym. W przeciwnym razie taka nieodpowiedzialność może być przyczyną tragedii na drodze. Dodatkowo przy obecnie panujących warunkach na drodze i śliskiej nawierzchni, ryzyko zdarzenia drogowego znacznie wzrasta. Kierowco bądź rozsądny! Na drodze nie jesteś sam!” – dodaje U. Szymczak.

- Reklama -

(KPP Łowicz)

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: