REKLAMA
niedziela, 26, czerwiec 2022
REKLAMA

Pijany kierowca spowodował śmiertelny wypadek i uciekł. Jest komentarz prokuratury [ZDJĘCIA]

Prokuratura Rejonowa w Łęczycy oraz kutnowska policja wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego w Krośniewicach w wyniku, którego śmierć poniosła 42-letnia kobieta. Zatrzymany został 38-letni kierujący pojazdem, był w stanie nietrzeźwości. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

poniżej dalsza część artykułu

Do wypadku doszło 9 lutego 2022 roku, ok. godz. 20 w miejscowości Krośniewice. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący Reanult Megane jadąc
ul. Płocką na łuku wypadł z drogi, zatrzymując się w rowie. 42–letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu.

– Prokurator, funkcjonariusze policji i biegły przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. Pomoc świadka i szybkie działania policyjne pozwoliły na zatrzymanie 38-latka – stężenie alkoholu w jego organizmie przekraczało 2 promile. Jest mieszkańcem jednej z pobliskich miejscowości – komentuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

poniżej dalsza część artykułu

Jak dodaje, najpóźniej jutro podjęta zostanie decyzja co do ewentualnych zarzutów. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.


reklama

Warto przeczytać:

reklama