Pijany kierowca uciekał przed policją i staranował radiowóz! [ZDJĘCIA]

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali po pościgu kierowcę alfy romeo, który nie zatrzymał się do kontroli. 37-latek, mając ponad promil alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów podczas próby ucieczki staranował radiowóz.

- R E K L A M A -

18 marca 2023 roku około godziny 23.20 w Witoni kierowca alfy romeo nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom ruchu drogowego. Policjanci ruszyli w pościg, lecz pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca osobówki zwiększył prędkość i dalej kontynuował ucieczkę ulicą Główną.

Staranował radiowóz, był pijany

Kiedy zauważył policyjną blokadę, staranował radiowóz. Tutaj próba ucieczki zakończyła się zatrzymaniem 37-letniego kierowcy. Jak się okazało w jego organizmie było 1,3 promila alkoholu oraz posiadał on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wraz z nim podróżowało troje pasażerów, w tym 7-letni dziecko. Na szczęście nikt z nich jak i interweniujących policjantów nie doznał poważnych obrażeń ciała – mówi asp. sztab. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

- R E K L A M A -

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty dotyczące niezatrzymania do kontroli drogowej, prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości i złamania zakazu sądowego oraz czynnej napaść na funkcjonariuszy. Za takie tylko przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Łęczyca

fot. nadesłane
fot. nadesłane
fot. KPP Łęczyca
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: