reklama
reklama
reklama
reklama

Pijany mężczyzna ukradł… rusztowanie. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z łęczyckiej komendy w niespełna godzinę od zgłoszenia ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. 35-latek z terenu budowy ukradł 12 ramek rusztowania wartego ponad 1.000 złotych.

7 grudnia 2021 roku policjanci pojechali na jedno z osiedli w Łęczycy, gdzie miało dojść do kradzieży 12 elementów rusztowania z terenu budowy. Właściciel wycenił straty na ponad tysiąc złotych. Kiedy mundurowi ustalili okoliczności tego zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania przestępcy.

- R E K L A M A -

Szybko wyszło na jaw, że dwie skradzione ramki były ukryte na pobliskiej łące, a pozostałe zostały spieniężone w skupie złomu. W niespełna godzinę od zgłoszenia sprawca kradzieży był już w rękach policjantów. 35-latek, który w chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, trafił do policyjnego aresztu. Odzyskane elementy rusztowania policjanci przekazali prawowitemu właścicielowi” – mówi st.asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca.

Zatrzymany 35-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzanemu w związku z tym, że działał w ramach powrotu do przestępstwa grozi wyższy wymiar kary.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: