Wiadomości KutnoNa sygnalePijany mieszkaniec Żychlina zniszczył samochody, bo... był zdenerwowany

Pijany mieszkaniec Żychlina zniszczył samochody, bo… był zdenerwowany

Płoccy policjanci zatrzymali mieszkańca Żychlina, który uszkodził 2 samochody. Mężczyzna tłumaczył, że ma problemy emocjonalne i że się zdenerwował. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Informację o mężczyźnie, który na parkingach przy Al. Jachowicza uszkadza samochody policjanci otrzymali telefonicznie. Natychmiast po zgłoszeniu we wskazany rejon udali się funkcjonariusze, którzy dysponowali również przekazaną wcześniej informacją na temat rysopisu i wyglądu mężczyzny. W wyniku sprawdzenia pobliskiego terenu policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisem mężczyźnie, który miał uszkadzać samochody. Okazało się, że jest to 29 letni mieszkaniec Żychlina.

- Reklama -

Po zatrzymaniu policjanci udali się na parkingi, gdzie miały stać uszkodzone pojazdy. Okazało się, że zatrzymany wybił szybę w samochodzie ford fiesta oraz poprzez kopnięcie spowodował wgięcie karoserii w samochodzie dacia duster. Właściciele pojazdów wycenili powstałe szkody na łączną sumę około 1200 zł.

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany w związku z powyższymi uszkodzeniami. Przyznał się do uszkodzenia pojazdów i oświadczył, że zrobił to, gdyż się zdenerwował i ma problemy emocjonalne.

- Reklama -

Za przestępstwo uszkodzenia w kodeksie karnym określona jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powyższe zdarzenie jest kolejnym, w którym dzięki szybkiej, anonimowej informacji ze strony społecznej, policjanci mogli natychmiast podjąć interwencję we wskazanym miejscu, a następnie mogli zatrzymać osobę, która złamała prawo. Zdarzenie to potwierdza fakt, że wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo jeszcze skuteczniej.

źródło: KMP Płock

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: