reklama
reklama

Pijany mieszkaniec Żychlina zniszczył samochody, bo… był zdenerwowany

Płoccy policjanci zatrzymali mieszkańca Żychlina, który uszkodził 2 samochody. Mężczyzna tłumaczył, że ma problemy emocjonalne i że się zdenerwował. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Informację o mężczyźnie, który na parkingach przy Al. Jachowicza uszkadza samochody policjanci otrzymali telefonicznie. Natychmiast po zgłoszeniu we wskazany rejon udali się funkcjonariusze, którzy dysponowali również przekazaną wcześniej informacją na temat rysopisu i wyglądu mężczyzny. W wyniku sprawdzenia pobliskiego terenu policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisem mężczyźnie, który miał uszkadzać samochody. Okazało się, że jest to 29 letni mieszkaniec Żychlina.

Po zatrzymaniu policjanci udali się na parkingi, gdzie miały stać uszkodzone pojazdy. Okazało się, że zatrzymany wybił szybę w samochodzie ford fiesta oraz poprzez kopnięcie spowodował wgięcie karoserii w samochodzie dacia duster. Właściciele pojazdów wycenili powstałe szkody na łączną sumę około 1200 zł.

- R E K L A M A -

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany w związku z powyższymi uszkodzeniami. Przyznał się do uszkodzenia pojazdów i oświadczył, że zrobił to, gdyż się zdenerwował i ma problemy emocjonalne.

Za przestępstwo uszkodzenia w kodeksie karnym określona jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Powyższe zdarzenie jest kolejnym, w którym dzięki szybkiej, anonimowej informacji ze strony społecznej, policjanci mogli natychmiast podjąć interwencję we wskazanym miejscu, a następnie mogli zatrzymać osobę, która złamała prawo. Zdarzenie to potwierdza fakt, że wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo jeszcze skuteczniej.

źródło: KMP Płock

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: