Na sygnalePijany pędził hulajnogą po Kutnie! Dostał aż 2500 złotych mandatu

Pijany pędził hulajnogą po Kutnie! Dostał aż 2500 złotych mandatu

Na jednej z ulic na terenie Kutna, policjanci przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości 30-letniego mężczyzny poruszającego się hulajnogą elektryczną. Badanie wykazało, że miał on blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dostał aż 2,5 tysiąca złotych mandatu!

- reklama -

W piątek, 29 maja, na jednej z ulic Kutna, policjanci podczas patrolu zauważyli mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną. Styl jego jazdy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, którzy przypuszczali, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Podczas podjętej kontroli przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Jak się okazało, 30-latek miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu!

- reklama -

„Tego rodzaju zachowanie należy ocenić jako skrajnie nieodpowiedzialne. Kierowanie hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu stwarza poważne zagrożenie zarówno dla samego użytkownika, jak i innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych. Nawet niewielka ilość alkoholu znacząco obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji oraz zaburza ocenę sytuacji na drodze” – mówi młodszy aspirant Katarzyna Wasiak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jazda hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości może skutkować surowymi konsekwencjami prawnymi. Obejmują one m.in. wysokie mandaty karne. W omawianej sytuacji na mężczyznę nałożono mandat w wysokości 2500 zł.

- reklama -

Policjanci podkreślają, że bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem, dlatego zapowiadają dalsze kontrole użytkowników hulajnóg elektrycznych.

„Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że odpowiedzialne zachowanie na drodze może zapobiec wielu niebezpiecznym zdarzeniom” – podkreśla młodszy aspirant Katarzyna Wasiak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(KPP Kutno)

- reklama -

Najnowsze wiadomości: