Pijany przyjechał na stację kupić piwo, miał ponad 2 promile alkoholu. Ekspedientka zabrała kluczyki (WIDEO)

Policjanci z Kutna zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który mając przeszło 2 promile alkoholu w organizmie przyjechał samochodem na stację paliw. Od razu zwrócił uwagę ekspedientki, bo czuć było od niego woń alkoholu. Odmówiono mu sprzedaży piwa. Rozzłoszczony tym faktem próbował odjechać swoim samochodem. Nie udało mu się dzięki szybkiej i skutecznej reakcji pracownicy. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

15 sierpnia 2023 roku po godzinie 10 dyżurny kutnowskiej komendy został powiadomiony o nietrzeźwym kierującym, który po nieudanej próbie kupna alkoholu na stacji paliw chciał odjechać samochodem. Na szczęście ekspedientka widząc całą sytuację, podbiegła do samochodu w którym właśnie pijany mężczyzna wykonywał manewr cofania, i ryzykując swoje bezpieczeństwo wyjęła mu kluczyki ze stacyjki auta, a następnie powiadomiła policjantów.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci wydziału prewencji, którzy zatrzymali pijanego 54-letniego mieszkańca Kutna. Mężczyzna był bardzo wzburzony i agresywny. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że miał on w swoim organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Policjanci w mitsubishi nietrzeźwego znaleźli jeszcze kilka piw z czego jedno było otwarte.

- R E K L A M A -

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje już sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

„Reakcja świadka- ekspedientki, która nie pozostała obojętna i przyczyniła się do uniemożliwienia pijanemu kierowcy dalszej jazdy ulicami miasta, zasługuje na pochwałę. Pamiętajmy! Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na Policję. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują niezwłocznie” – mówi mł. asp. Daria Olczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: