reklama
  • Paulina Matysiak Sejm

„Piknik z historią” dla młodzieży z Kutna i okolic

Wakacyjny czas sprzyja podróżom i poznawaniu nowych miejsc. Doświadczyła tego grupa dwudziestu osób, która 14 sierpnia uczestniczyła w „Pikniku z historią dla dzieci i młodzieży”. Celem wyjazdu był kościół i klasztor w Czerwińsku nad Wisłą – perła architektury romańskiej w Polsce, sanktuarium maryjne Pani Mazowsza oraz miejsce urokliwe pod względem przyrodniczym.

- R E K L A M A -

W ramach wydarzenia uczestnicy zwiedzili najpierw kompleks kościelno-klasztorny wraz z otoczeniem, w którym posługę duszpasterską pełnią obecnie salezjanie. Kolejnym ciekawym miejscem, które zobaczyli młodzi było Muzeum kardynała Augusta Hlonda pełne pamiątek po tym wielkim purpuracie i prymasie Polski w latach 1926-1948. Następną atrakcją wyjazdu były zbiory misyjne umieszczone w gablotach wystawowych. Dopełnieniem całego wydarzenia był spacer nad Wisłą, która latem ukazuje całe piękno otaczającej ją przyrody. Podczas wycieczki uczestnicy „Pikniku z historią” otrzymali również prowiant oraz mieli okazję do wspólnotowej integracji.

„Piknik z historią dla dzieci i młodzieży” to inicjatywa Oratorium im. Bł. Michała Rua z Woźniakowa. Od kwietnia tego roku, we współpracy ze Starostwem Powiatu Kutnowskiego, trwa realizacja w sumie siedmiu spotkań. Czerwińsk nad Wisłą był drugim – po Warszawie – celem wyjazdu do ogólnopolskiego miejsca dziedzictwa kulturowego oraz historycznego, które mogą poznawać młodzi ludzie z Kutna i okolic.

- R E K L A M A -

Piotr Szlufik sdb

Nie przegap: