reklama
reklama

Pikniki Województwa Łódzkiego

To już tradycja, że w okresie wiosenno-letnim w województwie łódzkim odbywają się wydarzenia plenerowe poświęcone Funduszom Europejskim. W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na pikniki, które łączą w sobie okazję do spędzenia czasu z rodziną oraz inicjatywę popularyzacji dofinansowań unijnych.

Na uczestników każdej imprezy czeka wiele bezpłatnych atrakcji, między innymi koncerty, konkursy z nagrodami, a na najmłodszych specjalnie przygotowane strefy zabaw. Odwiedzający będą mogli skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez lokalne koła gospodyń wiejskich. Zaprezentowane zostaną również projekty zrealizowane przy wsparciu Funduszy Europejskich.

- R E K L A M A -

Fundusze Europejskie dla każdego

Podczas pikników każdy zainteresowany będzie mógł się dowiedzieć, jak pozyskać dofinansowanie oraz jak założyć i rozwijać własną firmę. Przygotowano konsultacje i spotkania z beneficjentami Funduszy Europejskich. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu dofinansowań oraz realizowanych projektów. Specjaliści wyjaśnią wszelkie wątpliwości, a beneficjenci podzielą się swoim doświadczeniem. Dla obywateli Ukrainy przygotowano specjalne punkty, w których będą mogli zasięgnąć informacji, w jaki sposób i gdzie szukać pracy.

Pikniki w Łódzkiem

Pierwszy piknik Województwa Łódzkiego – Historia z Funduszami Europejskimi odbył się 22 kwietnia 2022 r. na terenie Archikolegiaty w Tumie, w gminie Góra Św. Małgorzaty. Uczestnicy wzięli udział w wielkim otwarciu grodziska w Tumie – jednej z najciekawszych atrakcji turystycznych w całym regionie dofinansowanej z Funduszy Europejskich. Kolejne z wydarzeń zaplanowane jest na 29 kwietnia 2022 r. od godz. 14.00 przy Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie na terenie gminy Nowosolna. Piknik poświęcony będzie propagowaniu postaw sportowych i aktywności fizycznej. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i występów artystycznych. Na spotkaniach dostępna będzie specjalnie przygotowana strefa kulinarna kół gospodyń wiejskich oraz wiele atrakcji dla dzieci, między innymi kolorowe dmuchańce. Zorganizowane zostaną m.in. tor przeszkód oraz ścianka wspinaczkowa. Po zabawie uczestnicy będą mogli posłuchać koncertu, jakiego nikt się nie spodziewa! Wszystkie atrakcje, zabawy i przekąski są bezpłatne. Pikniki to okazja, aby spędzić czas w rodzinnym gronie oraz dowiedzieć się więcej o ofercie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, licznych instytucji województwa oraz o Funduszach Europejskich.

- R E K L A M A -

Fundusze Europejskie w powiecie kutnowskim

Fundusze Europejskie zmieniają wszystkie powiaty województwa łódzkiego, w tym powiat kutnowski. Utworzenie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w dawnym budynku Domu Dochodowego Straży Ogniowej w Kutnie umożliwiło rozkwit życia artystycznego miasta, odbywają się tam prezentacje kameralne, recitale muzyczne, czy seanse filmowe. Zakup 6 autobusów niskoemisyjnych wraz z systemem ładowania oraz modernizacja infrastruktury poprawiły stan publicznego transportu w mieście. Zapewnienie 88 osobom niesamodzielnym, w tym osobom z niepełnosprawnościami, specjalistycznych usług medycznych z zakresu domowej opieki pielęgniarskiej oraz fizjoterapii podniosło jakość ich życia. Rewitalizacja najstarszej, historycznej części Kutna przywróciła oryginalny układ przestrzeni miejskiej oraz stworzyła miejsce do spotkań w plenerze. Termomodernizacja budynków szkół w gminach Związku Gmin Regionu Kutnowskiego zmniejszyła straty ciepła, roczne zapotrzebowanie na energię oraz obniżyła koszty jej zużycia. Wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym poprawiło dostęp do e-usług, które znacznie podniosły jakość i szybkość udzielanych świadczeń. To tylko niektóre z projektów, w których Fundusze Europejskie mają swój udział. Unijne pieniądze funkcjonują wokół nas i realnie wpływają na najbliższe otoczenie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: