Piłkarskie emocje w Strzegocinie. Rywalizowali młodzi sportowcy z Gminy Kutno [ZDJĘCIA]

Emocje, piękne bramki i rywalizacja w duchu fair play – tak wyglądały Mistrzostwa Gminy Kutno Szkół Podstawowych w piłce nożnej, które odbyły się w poniedziałek w Strzegocinie. Organizatorem zawodów sportowych przy wsparciu Gminy Kutno był Klub Sportowy „Kutno”.

- R E K L A M A -

Klub Sportowy „Kutno” realizuje zadanie związane z organizacją turniejów promujących Gminę Kutno oraz sportu wśród dzieci i młodzieży. Pierwsze takie zawody odbyły się w poniedziałek 22 maja 2023 roku w Strzegocinie, gdzie rywalizowały ze sobą szkoły z Gołębiewka, Byszewa i Strzegocina.

W wyniku zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna z Byszewa, drugie z Gołębiewka, a trzecie ze Strzegocina. Drużyny z rąk Wójt Gminy Kutno Justyny Jasińskiej oraz prezesa Klubu Sportowego „Kutno” Zbigniewa Tomczaka otrzymały okazałe puchary, a zawodnicy dodatkowo zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Warto dodać, że mecze sędziował Jacek Walczak – I trener czwartoligowego KS-u Kutno, a także koordynator Akademii KS Kutno.

- R E K L A M A -

Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska pogratulowała wszystkim uczestnikom turnieju piłkarskiego i była pod wrażeniem emocji, jakie dostarczyli młodzi zawodnicy z terenu Gminy Kutno.

– Dzieci były bardzo zadowolone i po zakończonych zawodach pytały, czy na jesieni uda się zorganizować rewanżowy turniej. To bardzo cieszy. Organizując tego typu turnieje chcemy zrobić krok w kierunku powrotu międzyszkolnych olimpiad sportowych, nie tylko w piłce nożnej – komentuje z kolei Zbigniew Tomczak, prezes KS Kutno.

- R E K L A M A -

Jak dodaje, niewykluczone, że kolejny turniej będzie połączony z piknikiem rodzinnym. I podkreśla, że w Strzegocinie nie brakowało kibiców, którzy wspierali rywalizujące ze sobą drużyny.

– Bardzo chciałbym podziękować Pani Wójt Gminy Kutno Justynie Jasińskiej za wsparcie w organizacji wydarzenia. Podziękowania kieruję także do firmy Gminny Bus, która zapewniła transport sportowcom. Dziękuję za zaangażowanie także dyrektor SP w Strzegocinie Beacie Jurkowskiej oraz nauczycielom Monice Szymaniak oraz Wojciechowi Onichmiukowi, a także Wiesławie Sulkowskiej, koordynator sportu Szkół Gminy Kutno – dodaje Z. Tomczak.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: