reklama
reklama

PILNE: Kutno od jutra w CZERWONEJ STREFIE! Zamykają restauracje, zdalne nauczanie w podstawówkach

Od soboty Polska – także Kutno – będzie w czerwonej strefie – poinformował przed chwilą premier RP Mateusz Morawiecki.

„Kluczowa zmiana, którą dzisiaj wdrażamy to szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym, żeby zmniejszyć natężenie ruchu w komunikacji publicznej i kontakty społeczne. To bardzo ważne, żeby przerwać łańcuch transmisji” – mówił na konferencji premier Morawiecki.

W godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się osób do 16 r.ż. jest możliwe tylko pod opieką dorosłego.

- R E K L A M A -

Ograniczenie działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni – będą mogły organizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia.

Kolejnym obostrzeniem jest zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 os. w jednej grupie – zebrań, spotkań, aktywności. „Widzimy wyraźnie, że również w ostatnich dniach dochodziło do spotkań dużych grup osób i były to źródła i ogniska zakażeń” – komentuje premier Morawiecki.

- R E K L A M A -

Na poważne zagrożenie dla zdrowia i śmierć narażone są przede wszystkim osoby starsze. Dlatego wprowadzony ma być program #WspierajSeniora. „Prosimy seniorów o niewychodzenie z domu i nieprzemieszczanie. Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów” – dodaje premier.

Artykuł aktualizowany na bieżąco

- R E K L A M A -

Transmisja na żywo z konferencji prasowej:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: