reklama
reklama

PILNE: Galerie handlowe znów będą otwarte. Premier podał datę i szczegóły

Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – podał przed chwilą premier Mateusz Morawiecki.

Od 28 listopada 2020 nastąpi otwarcie sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym. Ponadto wiadomo, że będą 2 handlowe niedziele w tym roku: 13 i 20 grudnia.

- R E K L A M A -

„Konsultowaliśmy się też z innymi branżami, ale idziemy za radą naszych epidemiologów i pozostawiamy nadal zamknięte pozostałe placówki. To ważne, by uratować tysiące miejsc pracy, ale też utrzymać w ryzach przyrost zakażeń” – mówił premier Morawiecki.

„Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane. Te decyzje mogą uratować setki tysięcy miejsc pracy, dlatego je podejmujemy” – dodawał premier.

- R E K L A M A -

W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m2. Pamiętaj, że w przestrzeni publicznej masz obowiązek zasłaniać nos i usta. Przy wejściu do sklepu zdezynfekuj ręce lub używaj rękawiczek ochronnych podczas całych zakupów.

Trwa konferencja prasowa, którą możecie śledzić poniżej:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: