PanoramaKutna.plKutnoPILNE: Józefów definitywnie zamknięty. Czeka nas wiele miesięcy drogowej męki (FOTO)

PILNE: Józefów definitywnie zamknięty. Czeka nas wiele miesięcy drogowej męki (FOTO)

Dziś w godzinach południowych definitywnie zamknięty został przejazd pod wiaduktem na Józefowie. Do tej pory była to jedna z głównych tras prowadzących do i ze strefy ekonomicznej.

O tym, że przejazd na Józefowie będzie zamknięty wiedzieliśmy już od dawna. Termin jednak kilkukrotnie był przesuwany – najpierw z 6 na 13 czerwca, a później na 20 czerwca. Miał zostać zamknięty dziś o północy, ale ostatecznie nastąpiło to przed południem.

-

O ile kierowcy nie mają szans na przejazd przez tę część miasta, to inwestor ostatecznie zmienił zdanie i wykonał tymczasowe przejście dla pieszych lub rowerzystów.

Jak informuje Łukasz Mielnik z biura prasowego Strabag Sp. Z o.o., w ramach robót wykonywanych przez STRABAG na linii kolejowej E20, na odcinku Warszawa – Poznań, obszar LCS Kutno, w związku z przebudową wiaduktu kolejowego wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu.

-

Ul. Warszawskie Przedmieście, na odcinku od ul. Bolesława Krzywoustego do ul. Józefów będzie zamknięta od dnia 20.06.2021 r. przez okres 6 miesięcy. – Jako wykonawca, przepraszamy mieszkańców za te utrudnienia ale zamknięcie to jest niezbędne do przeprowadzenia zaplanowanych prac – mówi Ł. Mielnik.

-

Zamknięcie przejazdu na Józefowie sprawi, że dojazd do strefy ekonomicznej będzie mocno utrudniony. Prace bowiem prowadzone są także na Łąkoszynie. O korkach na Łąkoszynie, spowodowanych przebudową skrzyżowania DK92/DK60/DW702 pisaliśmy już kilkukrotnie, zresztą o uciążliwościach dotyczących tej części miasta codziennie przekonują się tysiące osób, które podróżują do i ze strefy ekonomicznej.

UM Kutno: Nie mamy wpływu na przebieg inwestycji

Kutnowski magistrat wydał komunikat, w którym podkreśla, że przebudowa wiaduktu odbywa się na zlecenie PKP PLK S.A. Miasto Kutno nie ma wpływu na przebieg inwestycji.

– Wiemy, że Kutno ma problemy komunikacyjne wywołane przez ostatnie remonty na skrzyżowaniu Dróg Krajowych nr 92 i 60 oraz drogi wojewódzkiej nr 702 na Łąkoszynie. Niestety czekają nas kolejne utrudnienia związane z przebudową wiaduktu kolejowego znajdującego się w ciągu ulicy Józefów – mówi Piotr Józefecki, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu UM Kutno.

Firma Strabag prowadząca tę inwestycję, poinformowała magistrat, że prace mogą potrwać tutaj nawet sześć miesięcy. Jak mówi Józefecki, spowoduje to na pewno mnóstwo utrudnień, ale niestety Urząd Miasta nie ma wpływu na decyzje podejmowane w sprawie obu wspomnianych inwestycji. Ustalenia dotyczące harmonogramu i tego, kiedy prowadzone będą prace są uzgadniane przez PKP i wykonawcę, firmę Strabag.

Urząd Miasta w Kutnie nie wydaje nawet pozwolenia na budowę na tym terenie, ponieważ według obowiązującego prawa jest to teren zamknięty i takie pozwolenie wydaje Wojewoda Łódzki.

– Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby otwarcie przejazdu na Józefowie zostało, w miarę możliwości przyspieszone – zapewnia Józefecki. •


-

Nie przegap: