reklama
reklama

Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. AKTUALIZACJA: 27-latka nie zmarła z powodu COVID-19

Tragiczne wieści napływają z kraju. Zmarła 6 osoba, która była zakażona koronawirusem. To młoda, 27-letnia kobieta. Nie odnotowano nowych przypadków zakażeń w Łódzkiem.

- R E K L A M A -

AKTUALIZACJA: Ministerstwo Zdrowia po godzinie 16 sprostowało podaną wcześniej przez siebie informację – wspomniana kobieta nie zmarła w związku z koronawirusem.

Komunikat Ministerstwa Zdrowia:

- R E K L A M A -

„Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 378/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).”

- R E K L A M A -

Brak nowych zakażeń w Łódzkiem

Z kolei jak informuje Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego, obecnie na terenie województwa łódzkiego nie ma żadnych nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.  

Aktualna sytuacja epidemiologiczna wygląda następująco:

•        Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 48
•        Liczba osób hospitalizowanych: 15
•        Liczba osób objętych kwarantanną: 3092
•        Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3070

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: