Wiadomości KutnoŚwięto Róży 2022 Święto Róży 2022: Do Kutna przyjadą wielkie gwiazdy!

[PILNE] Święto Róży 2022: Do Kutna przyjadą wielkie gwiazdy!

Wielkimi krokami zbliża się 48. Święto Róży. Podczas trwającej właśnie konferencji prasowej poznaliśmy najważniejsze szczegóły dotyczące tegorocznej imprezy. Wiadomo, że do Miasta Róż przyjadą wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej!

- Reklama -

48.Święto Róży w Kutnie odbędzie się w dniach 9-11 września. Dziś w Urzędzie Miasta Kutno zorganizowano specjalną konferencję prasową z udziałem wiceprezydenta Zbigniewa Wdowiaka oraz władze Kutnowskiego Domu Kultury Radosław Rojewski i Weronika Lenarczyk. Konferencję poprowadziła Joanna Brylska z biura prasowego UM Kutno. Podczas spotkania z dziennikarzami uchylono rąbka tajemnicy.

- Reklama -

– Jeśli chodzi o Święto Róży to przełomu kopernikańskiego nie będzie, ale będzie to na pewno wydarzenie, które jak co roku jest najważniejsze w naszym kalendarzu. Tegoroczne ŚR będzie składać się z elementów, które były do tej pory. Po pierwsze to najważniejszy segment różany i głównym punktem będzie tu wystawa róż, wystawa aranżacji florystycznych, konferencja różana oraz podsumowanie akcji WyRÓŻnij się. Drugi element szczególnie wyczekiwany przez mieszkańców to oczywiście koncerty, lunapark i jarmark różany. Cieszę się bardzo, że tym razem wystąpi Kayah, jest to jej pierwszy koncert w naszym mieście. Brdzie również odsłona panoramy historii Kutna – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej wiceprezydent Kutna, Zbigniew Wdowiak.

Wielkie gwiazdy przyjadą do Kutna!

Wiadomo, że podczas tegorocznego Święta Róży odbędą się między innymi Ogólnopolska Wystawa Róż pt. „Tu Bije Serce”, Jarmark Różany, Lunapark, Plenerowe Targi Różane, pokazy florystyczne, różane instalacje florystyczne i wiele innych. Nie zabraknie także plenerowych koncertów, na które wielu czeka. I jest na co, bo do Kutna przyjadą niekwestionowane gwiazdy!

- Reklama -

10 września na dużej scenie przed kutnowską publicznością wystąpią m.in. Kayah, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów i Baranovski. Z kolei w dniach 9-11 września na Placu Wolności i Placu Piłsudskiego odbywać będą się koncerty Orkiestry na Dużym Rowerze, Wisła Hot 4, Basi Kawy, Kataryniarza Warszawskiego, Urwanych z wesela, Dixi Tigers Band oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Serce imprezy bić będzie w Kutnowskim Domu Kultury na Ogólnopolskiej Wystawie Róż. Po raz kolejny odbędzie się Amatorski Konkurs Różany o Złotą Różę, plebiscyt publiczności na Najpiękniejszą Różę Wystawy, oraz Międzynarodowa Konferencja Różana, w programie, której znajdziecie wystąpienia ekspertów różanych ze Szwecji, Islandii i Rumunii.

Róże będą obecne także w monumentalnych aranżacjach florystycznych XXL w Parku Traugutta. Tam też nowość – widowiskowy Laser Show wyświetlany na 30 metrowym ekranie wodnym umiejscowionym na tafli parkowego stawu.

W trakcie trwania Święta Róży odbędzie się również XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kwietnik, skierowany do śpiewających dzieci i młodzieży z całej Polski. Uroczyste otwarcie Święta Róży odbędzie się na Placu Wolności. Uświetni je pokaz kreacji kwiatowych, prezentacja Królowej Róż 2022 – Wiktorii Kwit oraz wyjątkowy koncert Małgorzaty Walewskiej z harfistką Małgorzatą Zalewską.

O szczegółach związanych z 48. Świętem Róży w Kutnie będziemy na bieżąco informować.

Weronika Lenarczyk podczas konferencji o Święcie Róży 2022
Zbigniew Wdowiak podczas konferencji o Święcie Róży 2022

Joanna Brylska podczas konferencji o Święcie Róży 2022
Radosław Rojewski podczas konferencji o Święcie Róży 2022

Zbigniew Wdowiak podczas konferencji o Święcie Róży 2022
Zbigniew Wdowiak i Radosław Rojewski podczas konferencji o Święcie Róży 2022

Weronika Lenarczyk podczas konferencji o Święcie Róży 2022
Przedstawiciele UM Kutno i KDK podczas konferencji o Święcie Róży 2022
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: