Wiadomości KutnoNa sygnalePILNE: Zabiła kobietę i raniła nastolatka. Nie pójdzie do więzienia, bo...

PILNE: Zabiła kobietę i raniła nastolatka. Nie pójdzie do więzienia, bo…

Do Prokuratury Rejonowej w Kutnie wpłynęła opinia po obserwacji sądowo – psychiatrycznej 39 – latki podejrzanej o zabójstwo 28 – letniej kobiety i usiłowanie pozbawienia życia 15 – latka. Z opinii wydanej przez biegłych wynika, że podejrzana jest całkowicie niepoczytalna.

- Reklama -

Przedstawione 39 – latce zarzuty dotyczą tragicznego zdarzenia, które rozegrało się w dniu 3 sierpnia 2018 roku, w godzinach wieczornych w miejscowości Łanięta pow. Kutno Jak wynika z dokonanych ustaleń, kobieta wtargnęła wybijając szybę w oknie do zlokalizowanego w pobliżu kościoła domu, z zamiarem pozbawienia życia, zamieszkałej tam kobiety. Tej jednak nie było. Przebywała tam natomiast jej siostra, dlatego też napastniczka skierowała swoją agresję w jej stronę. Atak był bardzo brutalny i doprowadził do spowodowania licznych ran, w następstwie których pokrzywdzona po przewiezieniu do szpitala zmarła. W domu znajdował się także 15 – letni syn niedoszłej ofiary. On także został zaatakowany. Napastniczka zadała mu ciosy nożem, powodując ranę głowy.

- Reklama -

Po zatrzymaniu i przesłuchania 39 – latka została tymczasowo aresztowana. Poddana została jednorazowemu badaniu psychiatrycznemu. Biegli nie byli jednak w stanie wypowiedzieć się co do jej poczytalności, dlatego też na wniosek prokuratury sąd zarządził poddanie podejrzanej obserwacji sądowo – psychiatrycznej. Z treści wydanej przez biegłych opinii wynika, że kobieta jest całkowicie niepoczytalna, a więc nie może ponosić odpowiedzialności karnej. Z uwagi na stwarzanie zagrożenie i poważne niebezpieczeństwo, że ponownie może popełnić ciężkie przestępstwo w najbliższych dniach prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania i umieszczenie kobiety tytułem środka zabezpieczającego w zamkniętym zakładzie leczniczym.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: