Pilne zebranie sztabu kryzysowego. Kutnowskie służby w pełnej gotowości [ZDJĘCIA]

Dziś po raz kolejny odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Służby są w pełnej gotowości w związku z zapowiedzią kolejnego huraganu, jaki może nawiedzić powiat kutnowskiego.

W piątek o godz. 15.00 odbyło się kolejne spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez wicestarostę Magdalenę Krupińską-Kotulską

- R E K L A M A -

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele służb Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Wydziału Drogownictwa Starostwa Powiatowego oraz Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Na spotkaniu omówiony został postęp bieżących prac służb w powiecie kutnowskim.

Gigantyczny wysiłek strażaków, ponad 400 zgłoszeń

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie przyjęła do dnia dzisiejszego 430 zgłoszeń, z czego aż ponad 130 z nich dotyczyło zabezpieczenia budynków mieszkalnych i budynków gospodarczych. Na potrzeby jeszcze sprawniejszego działania służb, został sprowadzony tymczasowo dodatkowy podnośnik z Komendy Wojewódzkiej.

- R E K L A M A -

Na terenie powiatu kutnowskiego w skutki usuwania szkód zaangażowane były prawie wszystkie dostępne służby, w tym 77 Ochotniczych Staży Pożarnych, z których 13 jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie przyjęła do dnia dzisiejszego 26 zgłoszeń potrzeby interwencji. Prawie wszystkie zgłoszenia dotyczyły kolizji drogowych oraz wywrotów małej infrastruktury przydrożnej w związku z silnym wiatrem.

- R E K L A M A -

Szpital i inne służby w pełnej gotowości

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kutnie przyjął do dnia dzisiejszego aż 50 zgłoszeń, z czego do dnia dzisiejszego udało się skontrolować i oszacować straty dotyczące 20 budynków. Najbardziej ucierpiał teren gminy Żychlin, gdzie odnotowano aż 36 zgłoszeń. Do chwili obecnej udało się dokonać oglądu 10 budynków, z czego aż 7 zostało zakwalifikowanych jako katastrofy budowlane.

Kutnowski Szpital Samorządowy oraz Służby Wydziału Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Kutnie są w pełnej gotowości do doraźnych interwencji i pomocy mieszkańcom powiatu kutnowskiego.

Kolejny alert pogodowy dla Kutna i okolic

W związku z ogłoszonym kolejnym alertem IMiGW II stopnia na terenie powiatu kutnowskiego od 22.00/ 18.02 do 18.00/ 19.02, z ostrzeżeniem silnego wiatru w porywach do 115 km/h, zostały omówione planowe działania i gotowość służb do kolejnych działań.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)
Skutki nawałnicy w powiecie kutnowskim – 17-19 lutego 2022. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na zdjęciach w akcji strażacy z Kutna, a także OSP Komadzyn, OSP Leszczynek, OSP Dąbrowice, OSP Łanięta, OSP Krzyżanów, OSP Muchnice Nowe czy OSP Klonowiec. Galeria aktualizowana na bieżąco.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: