PILNE: Zmiana terminu zamknięcia przejazdu na Józefowie

Kolejne zamieszanie związane z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem na Józefowie. Okazuje się, że prace ruszą później niż planowano.

- poniżej dalsza część artykułu -

Pierwotnie wiadukt miał zostać zamknięty już minioną niedzielę 6 czerwca. Później datę przełożono na najbliższą niedzielę tj. 13 czerwca. Teraz znów przełożono ten termin.

Jak informuje RadioQ, przejazd ostatecznie ma zostać zamknięty dopiero 20 czerwca, czyli w następny weekend.

Nie przejedziemy i nie przejdziemy

- poniżej dalsza część artykułu -

O tym, że zmotoryzowani kutnianie nie przejadą pod wiaduktem na Józefowie informowaliśmy już w zeszłym tygodniu. Mieszkańcy łudzili się, że pozostawiona zostanie chociaż możliwość pieszego pokonania tej drogi. Niestety, inwestor nie pozostawia złudzeń.

„Ze względu na charakter prowadzonych prac planowane jest całkowite zamknięcie ruchu pod wiaduktem” – powiedział nam Łukasz Mielnik z biura prasowego Strabag.

Oznacza to wielkie problemy z dostaniem się do centrum miasta między innymi mieszkańców Przytorza.

Będzie ddrogowy armagedon w Kutnie

- poniżej dalsza część artykułu -

Nowa organizacja ruchu i sygnalizacja na Łąkoszynie, a do tego zamknięty przejazd pod wiaduktem kolejowym na Józefowie – w Kutnie już za kilka dni kierowców czeka prawdziwy drogowy armagedon!

Pod koniec maja na skrzyżowaniu na Łąkoszynie wprowadzono nową organizację ruchu, przez co tworzą się spore korki. Utrudnienia w tym rejonie na kierowców czekać będą przez trzy miesiące, aż do końca wakacji.

- poniżej dalsza część artykułu -

W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac na skrzyżowaniu DK60/60a/92/DW702 w Kutnie, od 26 maja obowiązuje tam nowa organizacja ruchu. Zakończono prace na ulicy Łąkoszyńskiej (DW702) i Bitwy pod Kutnem (DK60a), które polegały na wymianie warstw wierzchnich i konstrukcji drogi.

Niezależnie od tego, rozbudowany został wylot DW702, co pozwoliło wyznaczyć w tym miejscu osobny pas dla skręcających w prawo. W dalszym ciągu jednak ruch na osi północ – południe (Zgierz – Płock) będzie się tym miejscu odbywał wahadłowo i będzie kierowany za pomocą sygnalizacji.

Największe jednak zmiany dotyczą ulic: Objazdowej (DK60) i Sklęczkowskiej (DK92). Na ulicy Sklęczkowskiej (DK92) obowiązuje ruch dwukierunkowy, natomiast na ulicy Objazdowej (DK60) – po wschodniej stronie skrzyżowania – na całej długości przebudowywanego odcinka (ok. 250 m) jazda odbywa się po jednym pasie wahadłowo i będzie sterowana za pomocą sygnalizacji. W związku z tym pojawiły się spore utrudnienia.

– Kierowcy, w miarę możliwości, powinni więc rozważyć możliwość wyboru innej trasy. Na skrzyżowaniu zachowana zostanie możliwość skręcania we wszystkich kierunkach. Zakończenie remontu przewidywane jest na koniec sierpnia – mówi Maciej Zalewski z GDDKiA.

Józefów zamknięty na pół roku

Kierowcom trudno będzie jednak wybrać alternatywą drogę, bowiem… to nie koniec utrudnień. Pod koniec tego tygodnia zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem na Józefowie. To jedna z głównych tras prowadzących do strefy przemysłowej.

Jak informuje Łukasz Mielnik z biura prasowego Strabag Sp. Z o.o., w ramach robót wykonywanych przez STRABAG na linii kolejowej E20, na odcinku Warszawa – Poznań, obszar LCS Kutno, w związku z przebudową wiaduktu kolejowego wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Ul. Warszawskie Przedmieście, na odcinku od ul. Bolesława Krzywoustego do ul. Józefów będzie zamknięta przez okres 6 miesięcy.

– Jako wykonawca, przepraszamy mieszkańców za te utrudnienia ale zamknięcie to jest niezbędne do przeprowadzenia zaplanowanych prac – mówi Ł. Mielnik.

Miasto: Nie mamy wpływu na przebieg inwestycji

Kutnowski magistrat wydał komunikat, w którym podkreśla, że przebudowa wiaduktu odbywa się na zlecenie PKP PLK S.A. Miasto Kutno nie ma wpływu na przebieg inwestycji.

– Wiemy, że Kutno ma problemy komunikacyjne wywołane przez ostatnie remonty na skrzyżowaniu Dróg Krajowych nr 92 i 60 oraz drogi wojewódzkiej nr 702 na Łąkoszynie. Niestety czekają nas kolejne utrudnienia związane z przebudową wiaduktu kolejowego znajdującego się w ciągu ulicy Józefów – mówi Piotr Józefecki, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu UM Kutno.

Firma Strabag prowadząca tę inwestycję, poinformowała magistrat, że prace mogą potrwać tutaj nawet sześć miesięcy. Jak mówi Józefecki, spowoduje to na pewno mnóstwo utrudnień, ale niestety Urząd Miasta nie ma wpływu na decyzje podejmowane w sprawie obu wspomnianych inwestycji. Ustalenia dotyczące harmonogramu i tego, kiedy prowadzone będą prace są uzgadniane przez PKP i wykonawcę, firmę Strabag.

Urząd Miasta w Kutnie nie wydaje nawet pozwolenia na budowę na tym terenie, ponieważ według obowiązującego prawa jest to teren zamknięty i takie pozwolenie wydaje Wojewoda Łódzki.

– Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby otwarcie przejazdu na Józefowie zostało, w miarę możliwości przyspieszone – zapewnia Józefecki. •

reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen