Pini Polonia całkowicie zniknie z Kutna?!

Już wkrótce ubojnia Pini Polonia w Kutnie może przejść do historii. Przejęciem zakładu poważnie zainteresowany jest jeden z chińskich potentatów.

– Trwa postępowanie w sprawie całkowitego przejęcia przez Smithfield Foods ubojni świń w Kutnie, należącej do Pini Polonia. Jak wskazuje raport KE, proponowana transakcja miałaby wpływ na konkurencję na rynku trzody chlewnej w Polsce. Czy może dojść do przejęcia podejmie UOKiK – informuje na Twitterze Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL

- R E K L A M A -

Smithfield Foods Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest spółką zależną należącą w całości do chińskiego WH Group Limited. Zajmuje się ona głównie produkcją i ubojem trzody chlewnej oraz przetwórstwem i dystrybucją mięsa pakowanego oraz świeżej wieprzowiny za pośrednictwem swoich spółek zależnych i filii w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Polsce, Rumunii i Zjednoczonym Królestwie. Chińska grupa posiada w Polsce zakłady produkcyjne należące do takich firm jak m.in.: Agri Plus, Agri Plus Feed oraz Animex.

Chińczycy już wcześniej przejęli między innymi Pini Polska i Pini Hamburger. O sprawie będziemy informować.

- R E K L A M A -

źródło: własne / Twitter / farmer.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: