REKLAMA
środa, 10, sierpień 2022
REKLAMA

Pioruny, ulewa i grad nad Kutnem i regionem. Są pierwsze interwencje strażaków

Nad Kutnem i powiatem kutnowskim przechodzi burza z obfitymi opadami deszczu. Strażacy otrzymują pierwsze zgłoszenia dotyczące szkód wyrządzonych przez żywioł.

poniżej dalsza część artykułu

Meteorolodzy wydali dziś ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu kutnowskiego przed burzami z gradem. Prognozy potwierdziły się i nad powiatem kutnowskim przechodzi duża ulewa.

Do 2 w nocy z piątku na sobotę prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.

poniżej dalsza część artykułu

Pierwsze interwencje związane ze szkodami wyrządzonymi przez żywioł podejmują strażacy. Dotyczą one między innymi połamanych drzew. Zdarzenia odnotowano m.in. w miejscowościach Ryków (gm. Kutno), Ostrówki (gm. Dąbrowice), Wola Chruścińska (gm. Łanięta).

AKTUALIZACJA:

poniżej dalsza część artykułu

Jak poinformował nas mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie, po przejściu frontu atmosferycznego na terenie powiatu kutnowskiego na godz. 20:00, odnotowano 17 zdarzeń związanych z powalonymi drzewami na drodze, w tym jedno zdarzenie związane z uszkodzonym dachem na budynku mieszkalnym w Kutnie oraz jedno zdarzenie związane z zalaną drogą DK 60 w gminie Strzelce.

O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

reklama

Warto przeczytać:

reklama