Piraci drogowi stracili prawo jazdy. Jechali w terenie zabudowanym za szybko o…

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na 3 miesiące. W ostatnich dniach gostynińscy policjanci, w związku z dokonywaniem pomiaru prędkości, zatrzymali kolejnych trzech takich kierowców.

„W ostatnich dniach policjanci z gostynińskiej drogówki ujawnili trzech kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym” – informuje mł. asp. Żaneta Kołodziejska, p.o. oficera prasowego KPP Gostynin.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Funkcjonariusze w miniony wtorek na ulicy Płockiej w Gostyninie, zarejestrowali wyczyn 37-letniego mieszkańca Gostynina, który kierował pojazdem marki Volvo. Przeprowadzony pomiar wykazał, że przekroczył on dopuszczalną prędkość o 59 km/h.

Tego samego dnia w miejscowości Kozice z prawem jazdy pożegnał się również mieszkaniec powiatu kutnowskiego. 40- letni kierujący pojazdem Ford w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h.

Nie chcąc być gorszym w minioną środę 22 –letni mieszkaniec Gostynina poruszając się pojazdem Opel w miejscowości Sierakówek przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodnie z przepisami. Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Narażasz się ponadto na mandat karny w kwocie od 400 do 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

źródło: KPP Gostynin

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: