reklama
reklama
reklama
reklama

Pirat drogowy w rękach policji. 19-latek gnał ponad 130 km/h w terenie zabudowanym!

Policjanci ruchu drogowego z gostynińskiej komendy zatrzymali prawo jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowcą, który przez trzy miesiące nie będzie mógł wsiadać za kierownicę, był mężczyzna prowadzący seata. Na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędził aż 131 km/h.

„Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat. Za kierownicą samochodu siedział 19-latek. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził swoim samochodem z prędkością 131 km/h. Mężczyzna oprócz tego, że stracił prawo jazdy, został także ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł” – relacjonuje podkom. Żaneta Kołodziejska – Basiewicz z gostynińskiej policji.

- R E K L A M A -

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Dodatkową pomoc w eliminowaniu piratów drogowych i amatorów prędkości z dróg naszego powiatu mogą stanowią informacje umieszczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie miejsce oznaczone na mapie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy i pozwala skutecznie walczyć z piractwem drogowym.

źródło: KPP Gostynin

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: