Piroman w rękach kutnowskiej policji. Dokonał strat na 15 tys. złotych

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego podejrzewanego o spowodowanie co najmniej dwóch pożarów. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

- R E K L A M A -

Od początku roku do podpaleń dochodziło w miejscowości Ostrowy. Podpalacz upodobał sobie rejon tamtejszych ogródków działkowych. Między 12 stycznia a 23 lutym 2023 roku, otrzymaliśmy zgłoszenia podpaleń altanek drewnianych. 8 marca 2023 roku tuż po godzinie 23:00 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ogródków działkowych jest kolejny pożar drewnianej altany. Po zakończonej akcji gaśniczej policjanci przystąpili do zabezpieczania śladów i przeprowadzenia niezbędnych czynności zmierzających do ustalenia przyczyny pożaru. Z zebranych na miejscu materiałów wynikało, iż do zniszczenia mienia doszło w wyniku podpalenia. Właściciel oszacował straty na kwotę 15 000 złotych.

— Dzięki skrupulatnej pracy funkcjonariuszy i doskonałego rozpoznania dzielnicowych z krośniewickiego komisariatu udało się ustalić podejrzanego o te wszystkie przestępstwa. Okazał się nim być 47-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Następnego dnia rano został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna jest odpowiedzialny za dokonanie wcześniejszych podpaleń na terenie ogródków działkowych — mówi mł. asp. Daria Olczyk, p.o. oficera prasowego KPP Kutno.

- R E K L A M A -

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zastosował wobec zatrzymanego 47-latka areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Za zniszczenie mienia poprzez podpalenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: