Wiadomości KutnoLifestylePiżamy damskie - dlaczego warto zwrócić uwagę na materiał?

Piżamy damskie – dlaczego warto zwrócić uwagę na materiał?

Odpowiednia dobrana piżama ma fundamentalne znaczenie pod kątem jakości snu oraz swobody ruchów. Bielizna nocna podkreśla również mocne strony sylwetki, oddziałując tym samym samoocenę kobiet i nastrój następnego dnia. Dlaczego materiał piżamy stanowi jeden z kluczowych aspektów, decydujących o dobrze przespanej nocy?

Dobór materiału piżamy

- Reklama -

Dostępne na rynku piżamy damskie różnią się zarówno pod kątem fasonu, jak również materiału wykorzystanego w produkcji. Podstawowy podział obejmuje tkaniny naturalne bądź syntetyczne, poddawane uprzednio obróbce chemicznej. Do włókien naturalnych zaliczane są:

 • bawełna
 • jedwab
 • wełna
 • len
 • włókna kokosowe
 • sizal

Tkaniny o charakterze naturalnym znacznie rzadziej przyczyniają się do rekacji alergicznych. Materiały takie jak bawełna pozwalają na „oddychanie” skóry, dzięki zwiększonej przepuszczalności powietrza. Dobór tkaniny piżamy stanowi jednak kwestię indywidualną, o której każda kobieta powinna zdecydować samodzielnie. Szczególnie istotny jest również wybór sprawdzonego producenta, oferującego wyłącznie produkty wysokiej jakości. Do włókien syntetycznych zaliczane są m.in.:

 • wiskoza
 • polar
 • modal
 • poliester
 • elastan

Bawełniane piżamy damskie – dlaczego warto?

- Reklama -

Bawełna stanowi niezmiennie najpopularniejszy materiał stosowany w produkcji damskich piżam. Do jej podstawowych zalet zaliczana jest z całą pewnością wysoka przepuszczalność powietrza, dzięki czemu sprawdzi się również jako codzienny strój domowy. Omawiana tkanina pozostaje przy tym szczególnie uniwersalna pod kątem odczuwanego ciepła. Cienki materiał bawełniany stanowi doskonałe rozwiązanie w okresie letnim. Tkanina grubsza sprawdzi się z kolei w miesiącach jesienno-zimowych.

Bawełniana piżama damska jest szczególnie wytrzymałem elementem garderoby, na długo zachowującym swoje pierwotne właściwości. Dany materiał jest szczególnie miły w dotyku, co przekłada się na większy komfort w trakcie zasypiania. Dodatkowym aspektem jest wysoka odporność na rozciąganie oraz wchłanianie zapachów, dzięki czemu pozostaje świeża przez znaczny okres.

- Reklama -

Bawełniana piżama damska (sprawdź pod adresem https://unimodi.pl/damskie-pizamy-bawelniane) to przede wszystkim higroskopijność, czyli usprawniona zdolność pochłaniania wilgoci. Wspomniana cecha przekłada się na zmniejszone odczuwanie potu oraz większą świeżość po komfortowo przespanej nocy. Tkanina bawełniana jest najlepszym wyborem dla osób ze skłonnością do alergii oraz podrażnień skóry. Omawiany materiał nie gromadzi drobnoustrojów, jednocześnie pozostają odporny na częste pranie.

Piżamy damskie – długie, krótkie i rozpinane

Zarówno krótkie, jak również długie modele piżam damskich wiążą się z określonymi korzyściami. Komplety złożone z krótkich spodenek oraz koszulki na ramiączkach sprawdzą się szczególnie w okresie letnim, w którym dominują wysokie temperatury. Ograniczenie noszonego materiału warto wykorzystać w połączeniu ze zwiększona przepuszczalnością bawełny. Piżama krótka noszona latem stanowi gwarancje komfortowo przespanej nocy, niezależnie od tego, jak gorąco jest na zewnątrz.

Piżama długa stanowi z kolei opozycję dla modelu krótkiego. Dominuje ona szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych, ze względu na usprawnioną ochronę przed chłodem. Kołdra nie zawsze niesie ze sobą należytą ochronę przed niskimi temperaturami. W takiej sytuacji damska piżama długa powinna stanowić obowiązkowe wyposażenie garderoby.

Szczególnie popularnym rozwiązaniem jest rozpinana piżama damska ze sklepu https://unimodi.pl/damskie-pizamy-bawelniane/pizamy-rozpinane, związana ze znacznym komfortem i wygodą użytkowania. Na rynku dostępne są zarówno egzemplarze wyposażone w guzik, jak również suwak błyskawiczny. Częściej wybierane są jednak modele na guziki, ze względu na ponadczasowość i klasyczny charakter fasonu.

Rozpinana piżama damska jest szczególnie popularna wśród młodych mam karmiących piersią. Zastosowany krój pozwala na komfortowy dostęp do biustu, niezależnie od aktualnego położenia. Piżama tego rodzaju zabierana jest również na pobyt w szpitalu, ze względu na gwarancję dyskrecji podczas wykonywanych badań.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: