Wiadomości KutnoKutnoPlaża, strefa imprezowa i wiele innych. Ruszył przetarg na budowę Zielonej Osi Miasta!

Plaża, strefa imprezowa i wiele innych. Ruszył przetarg na budowę Zielonej Osi Miasta!

Kutnowski magistrat ogłosił przetarg na realizację jednej z najważniejszych inwestycji, czyli Zielonej Osi Miasta.

- Reklama -

Oferty do przetargu, którego pełna nazwa to „Budowa ścieżki turystycznej pieszo – rowerowej wraz z oznakowaniem szlaków turystycznych pieszo – rowerowych i zagospodarowanie terenów turystyczno – rekreacyjnych w ramach projektu pn.: Zielona oś miasta – rozwój gospodarki turystycznej Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni”, składać można do 20 kwietnia 2018 roku.

Czym jest Zielona Oś Miasta?

- Reklama -

Zielona Oś Miasta to nowe, piękne tereny zielone, które będą znakomitym miejscem do rekreacji i wypoczynku zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających nasze miasto.

W ramach projektu powstanie ścieżka pieszo-rowerowa o długości ok. 7 km od osiedla Dybów do ul. Metalowej. Biegnąca wzdłuż Ochni ścieżka połączy zatem zachodnią część miasta z terenami dzielnicy przemysłowej Sklęczki.

Powstaną m.in. teren koncertowy na 15 tys. osób, plaża i rozarium

- Reklama -

Jak informuje kutnowski magistrat, wyznaczone zostaną również cztery kutnowskie szlaki turystyczne: różany, historyczny, żydowski i sportowy. Główne atrakcje w ramach „Zielonej Osi Miasta” będą położone w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta Kutna.

Jedną z nich będzie rozarium, których w Polsce nie ma wiele. Na terenach nad Ochnią powstaną cztery strefy: imprez plenerowych (teren zielony na imprezy do 15 tys. osób), parku rekreacji (rozarium na powierzchni ok. 1 ha), parku atrakcji (plac zabaw dla dzieci, pawilon informacji turystycznej, mini ogród botaniczny) i sportu (plaża z boiskami do siatkówki plażowej oraz pumptrack czyli rowerowy plac zabaw). Wzdłuż rzeki powstanie nadbrzeżny pomost drewniany, kładka widokowa oraz plaża.

Całkowity koszt inwestycji to około 10,5 mln złotych, z czego dofinansowanie to aż 7,2 mln złotych.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: