reklama

Plaża, strefa imprezowa i wiele innych. Ruszył przetarg na budowę Zielonej Osi Miasta!

Kutnowski magistrat ogłosił przetarg na realizację jednej z najważniejszych inwestycji, czyli Zielonej Osi Miasta.

- R E K L A M A -

Oferty do przetargu, którego pełna nazwa to „Budowa ścieżki turystycznej pieszo – rowerowej wraz z oznakowaniem szlaków turystycznych pieszo – rowerowych i zagospodarowanie terenów turystyczno – rekreacyjnych w ramach projektu pn.: Zielona oś miasta – rozwój gospodarki turystycznej Kutna poprzez zagospodarowanie doliny rzeki Ochni”, składać można do 20 kwietnia 2018 roku.

Czym jest Zielona Oś Miasta?

Zielona Oś Miasta to nowe, piękne tereny zielone, które będą znakomitym miejscem do rekreacji i wypoczynku zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających nasze miasto.

- R E K L A M A -

W ramach projektu powstanie ścieżka pieszo-rowerowa o długości ok. 7 km od osiedla Dybów do ul. Metalowej. Biegnąca wzdłuż Ochni ścieżka połączy zatem zachodnią część miasta z terenami dzielnicy przemysłowej Sklęczki.

Powstaną m.in. teren koncertowy na 15 tys. osób, plaża i rozarium

Jak informuje kutnowski magistrat, wyznaczone zostaną również cztery kutnowskie szlaki turystyczne: różany, historyczny, żydowski i sportowy. Główne atrakcje w ramach „Zielonej Osi Miasta” będą położone w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta Kutna.

- R E K L A M A -

Jedną z nich będzie rozarium, których w Polsce nie ma wiele. Na terenach nad Ochnią powstaną cztery strefy: imprez plenerowych (teren zielony na imprezy do 15 tys. osób), parku rekreacji (rozarium na powierzchni ok. 1 ha), parku atrakcji (plac zabaw dla dzieci, pawilon informacji turystycznej, mini ogród botaniczny) i sportu (plaża z boiskami do siatkówki plażowej oraz pumptrack czyli rowerowy plac zabaw). Wzdłuż rzeki powstanie nadbrzeżny pomost drewniany, kładka widokowa oraz plaża.

Całkowity koszt inwestycji to około 10,5 mln złotych, z czego dofinansowanie to aż 7,2 mln złotych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: