reklama

Plyometria – na czym polega i jak ćwiczyć?

Chcesz zmienić swój styl życia i zacząć bardziej dbać o siebie? Zastanawiasz się, jaki rodzaj treningu byłby dla Ciebie najlepszy? Rozważ plyometrię! Zobacz, jakie są jej zalety i naucz się najskuteczniejszych ćwiczeń plyometrycznych.

- R E K L A M A -

Czym są ćwiczenia plyometryczne?

Zastanawiasz się, czym tak właściwie jest plyometria? Otóż jest to trening, który zwiększa Twoją siłę mięśni i wytrzymałość. Istotne jest to, że nie wymaga zakupu drogiego specjalistycznego sprzętu. Ćwiczenia plyometryczne są bardzo łatwe i wykonuje się je przy pomocy skrzyni plyometrycznej, którą znajdziesz m.in. w sklepie internetowym https://etra.plus/. Skrzynia pozwala nieco zwiększyć trudność wybranych ćwiczeń oraz osiągać znacznie lepsze rezultaty, na dodatek w krótszym czasie. Warto także wiedzieć, że w przypadku plyometrii bardzo ważne jest szybkie i energiczne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń.

Jakie są główne zalety ćwiczeń plyometrycznych?

Trening plyometryczny coraz bardziej zyskuje na popularności. Wspiera on nie tylko siłę mięśni i wytrzymałość, ale również znacznie poprawia zwinność, szybkość oraz zwiększa skoczność i ogólną wydajność. Dzięki temu chętnie wybierany jest także przez zawodowych sportowców. Istotną zaletą jest też fakt, iż plyometria zapobiega przeciążeniom i związanym z nim kontuzjom. Poza tym przynosi ona efekty znacznie szybciej niż treningi innego rodzaju.

- R E K L A M A -

Przykłady ćwiczeń z użyciem skrzyni plyometrycznej

Chcesz wiedzieć, jakie są popularne ćwiczenia ze skrzynią plyometryczną? Do najsłynniejszych i najskuteczniejszych należą:

– przysiad z energicznym skokiem na skrzynię,

- R E K L A M A -

– przysiad z wyciągniętą nogą w tył i opartą na skrzyni,

– zeskoki ze skrzyni z ugiętymi kolanami,

– naprzemienne skoki na skrzynię z wysoko uniesionymi kolanami.

Jak widać, trening plyometryczny ma naprawdę wiele zalet i warto się go nauczyć. Oczywiście dobrze jest skonsultować się wcześniej z lekarzem, aby upewnić się, czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do takich ćwiczeń.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: