reklama

Płyty gumowe SBR – poznaj ich szerokie zastosowanie i sprawdź, do czego możesz ich użyć

Płyty gumowe SBR to produkty, które bardzo często spotkać można w wielu gałęziach przemysłu. Jest to przede wszystkim zasługa ich właściwości. Przekładają się one na bardzo szerokie zastosowanie. W dzisiejszym artykule chcemy nieco przybliżyć Ci specyfikę płyt SBR oraz przedstawić kilka możliwości ich użycia.

- R E K L A M A -

Czym są płyty gumowe SBR?

Płyty gumowe mogą być wykonane z różnorodnych granulatów gumowych – ich skład przekłada się na uzyskane parametry danego produktu. W przypadku płyt SBR podczas produkcji używa się kauczuku typu SBR. W rezultacie uzyskuje się dużą wytrzymałość mechaniczną, w postaci odporności na ścieranie oraz zerwanie. Może ona zostać wzmocniona jeszcze bardziej poprzez zastosowanie przekładki tkaninowej. Wykorzystanie materiału SBR pozwoliło również zachować wysoką elastyczność materiału, nawet w niskich temperaturach.

Do czego można wykorzystać płyty gumowe SBR?

Ostateczne zastosowanie danej płyty gumowej zależne jest od jej właściwości. Jeśli chodzi o wariant SBR, to uznawany jest on za produkt ogólnego przeznaczenia. Może być zatem wykorzystywany w normalnych warunkach użytkowania przy zakresie temperatur od -30°C do 70°C.

- R E K L A M A -

To oznacza, że ma on bardzo szerokie zastosowanie – głównie w przemyśle, gdzie używa się go wewnątrz budynków takich jak magazyny, zakłady produkcyjne, warsztaty czy pomieszczenia inwentarskie.

Płyty gumowe SBR wykorzystać można m.in. jako materiał:

- R E K L A M A -

– do wytwarzania wszelkiego rodzaju podkładek i uszczelek,

– na maty gumowe,

– na płyty na stoły warsztatowe,

– na podkłady pod urządzenia i maszyny,

– odpowiadający za amortyzowanie drgań,

– stanowiący podkłady antypoślizgowe,

– do wygłuszania.

Niemniej pamiętaj, aby kupować tylko płyty zgodne z obowiązującymi normami, takie jak te dostępne w e-sklepie https://e-guma.pl/. Jest to gwarancja ich wysokiej jakości, która przełoży się na niezawodność tego materiału i jego długą żywotność.

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: