reklama
reklama

Po majówce otworzą orliki i inne boiska. Kiedy wrócą rozgrywki ligowe?

Po majówce otwarte zostaną Orliki, a za kilka tygodni rozgrywki wznowi piłkarska Ekstraklasa – rząd poinformował dziś o etapach przywracania aktywności sportowej.

Od 4 maja dostępna będzie infrastruktura sportowa o charakterze otwartym czyli na przykład stadiony, boiska, orliki czy korty tenisowe. Obowiązywać będą jednak restrykcje – z obiektu maksymalnie korzystać będzie mogło jednocześnie sześć osób.

- R E K L A M A -

Niebawem wznowione mają zostać również rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy. Według wstępnego planu nastąpić to może w weekend 29-31 maja.

– Pierwszy gwizdek nie zabrzmi jutro, ale mamy ściśle ułożony i uzgodniony plan, harmonogram dojścia do pierwszego meczu Ekstraklasy, który może mieć już miejsce pod koniec maja. Sportowcy już teraz są poddani izolacji, a na początku maja będą mogli wrócić do treningu, zgodnie z zaleceniami i zgodnie z bardzo ściśle określonym trybem sanitarnym, tak żeby po kolejnych dwóch tygodniach przystąpić do rozgrywek piłki nożnej. Na razie niestety bez publiczności, ale przynajmniej będziemy mogli cieszyć się sportami przed telewizorami – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- R E K L A M A -

Wciąż nie wiadomo jednak jak wyglądać będzie sytuacja w niższych ligach piłki nożnej na przykład w IV lidze łódzkiej, gdzie liderem po rundzie jesiennej jest KS Kutno.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: