reklama

Po pijanemu wjechał autem do rowu i miał przy sobie narkotyki. 34-latek zatrzymany

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany w niedzielne popołudnie sprawca zdarzenia drogowego 34-letni kierowca seata. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada przy sobie marihuanę.

- R E K L A M A -

5 listopada 2023 roku w godzinach popołudniowych do Komisariatu Policji w Krośniewicach zgłosiła się mieszkanka powiatu kutnowskiego z informacją, że była świadkiem jak kierujący samochodem osobowym marki Seat z niewiadomych przyczyn wjechał do przydrożnego rowu, a kierowca wysiadł z pojazdu i idzie drogą w kierunku Gostynina. Policjanci od razu udali się na miejsce zdarzenia.

― Zgłoszenie potwierdziło się. Funkcjonariusze zatrzymali idącego poboczem drogi 34-letniego mężczyznę, od którego czuć było silną woń alkoholu z ust. Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie kontroli osobistej okazało się również, że mężczyzna posiada przy sobie susz roślinny. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana ― mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze pojechali także na przeszukanie do miejsca zamieszkania mężczyzny, aby sprawdzić czy nie posiada więcej substancji, których posiadanie jest zabronione. Łącznie policjanci zabezpieczyli 20 gramów marihuany należącej do 34-latka.

Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Niebawem niechlubny użytkownik drogi stanie przed sądem, gdzie odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie w stanie nietrzeźwym. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Kutno, fot. nadesłane)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: