Po pijanemu wjechał samochodem do rowu. Miał ponad 1,5 promila

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący renault, który wjechał do przydrożnego rowu w Kutnie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

- R E K L A M A -

16 lipca 2023 roku po godzinie 18 do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierującego.

– Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący 39-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu tuż przy rondzie na ulicy Oporowskiej w Kutnie. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje o ostrożną jazdę i nie wsiadanie za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Trzeźwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to gwarancja bezpiecznej podróży.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: