reklama

Po wyborach rozdysponują aż 49 wozów dla OSP! Będzie druga edycja „Bitwy o wozy”

Dziś przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazali promesy na zakup 16 wozów dla OSP z gmin, gdzie w pierwszej turze wyborów prezydenckich była największa frekwencja. Okazuje się, że będzie druga edycja „Bitwy o wozy” – teraz przekazanych zostanie aż 49 wozów w gminach z największa frekwencją.

- R E K L A M A -

Minister Mariusz Kamiński wręczył 16 wójtom i burmistrzom gmin do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich promesy na sfinansowanie zakupu średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP.

Chcę bardzo mocno podkreślić: jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – komentuje minister Mariusz Kamiński. – Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich.

- R E K L A M A -

W drugiej turze „Bitwy o wozy” w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998, gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

Jaki w 1998 obowiązywał podział administracyjny? Więcej informacji tutaj

- R E K L A M A -

źródło: MSWiA

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: